Kaip nugalėti tamsos baimę?

Kaip nugalėti tamsos baimę?

29. Jul 2009, 00:00

 

Ko tik mažulėliai nebijo – ir raganų, ir vorų, būti vieni kambaryje, tamsos. Apie pastarąją vaikų baimę, ar reikia su ja kovoti, pasakoja psichologas Antanas Mockus.

 

Mano 4 metų dukrytė labai bijo tamsos. Jei tik užgesiname šviesą jos kambaryje guldant miegoti, ji pradeda klykti. Visada prašo palikti šviesą. Ar tai normalu? Bandėme su ja kalbėtis, kad nieko nereikia bijoti, kad po lova nieko nėra, bet ji vis tiek bijo. Patarkite, kaip su vaiku kalbėti? Mama Indrė.

 

Psichologas Antanas Mockus: Piešimas – gera priemonė saugiai išreikšti savo baimes“

 

Vaikų baimės – įprastas ir dažnas reiškinys. Tamsos baimė būdinga ikimokyklinio amžiaus vaikams. Taigi Jūsų dukrytės elgesys yra normalus. Pagrindinis dalykas bendraujant su vaiku – priimanti nuostata.

 

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mes priimame vaiko išgyvenimus tokius, kokie jie yra, stengiamės vaiką išklausyti, suprasti, ko jis bijo, leidžiame jam išgyventi baimę ir pagal galimybes pačiam ją įveikti. .Nereikia nuvertinti, nureikšminti vaiko jausmus (pvz., neverta sakyti „nebijok, čia nėra nieko baisaus“).

 

Pokalbis nukreiptas į vaiko baimės supratimą, išklausymą ir jausmų išreiškimą sumažina vaiko baimes. Piešimas – taip pat gera priemonė saugiai išreikšti savo baimes, jas pažinti.

 

Galite vaiko paprašyti nupiešti tai, ko jis bijo ir po to su juo aptarti nupieštą piešinį. Piešimas gali padėti vaikui išreikšti tai, ko negali pasakyti žodžiais.

 

www.psichologineparama.lt

 

Jei ir Jūs turite klausimų pediatrui ar kitam vaikų ligų gydytojui, rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt. Būtinai nurodykite savo vardą ir vaiko amžių.

22. Nov 2009, 18:22

man 24 m ir as paranojiskai bijau tamsos 😀

16. Aug 2009, 21:22

KOL GYVENOM KETVIRTAME AUKSTE TAI NIEKO BAISAUS,,bet dabar antrame aukste,,tai kaip keliuos pieniuko nakty sildyti tai nemalonu,,

15. Aug 2009, 10:11

uztenka vaikuti viena karta pagasdinti kokiom raganom ir ta baime jau yra ,galite buti tikros,nepasakysi paskui kad jos istikro neegzistuoja,reikia pasverti kiekviena zodi pries pasakant mazuciui,pritariu daugeliui,padeda nakciai paliekama sviesa😉

jaldija jaldija 05. Aug 2009, 16:56

Aš irgi galvoju, kad baimė neatsiranda savaime, o dėl kažkokios priežasties. Pirmiausiai reikia tą priežastį išsiaiškinti ir bandyti ją pašalinti, o tada gal ir pavyks baimes nugalėti.

04. Aug 2009, 12:06

mano nuomone isaugs mazasis 😀 normalu jog bijo

Gintarep Gintarep 02. Aug 2009, 09:57

Jei vaikiukas bijo,tai gal,mes, suaugusieji kazka ne taip padareme.As pvz. labai ir dabar bijau gyvaciu,zalciu,nes vaikysteja,mama pamaciusi gyvate,man esanciai netoli jos,staiga pasoko ir issigandusiu balsu uzreke:"Gintaryt,bek is cia!!!|

31. Jul 2009, 14:17

Na mes tokiu baimiu neturejom. O gal cia ne tik vaiko, bet ir suaugusiu itaka, tarkim seneliu. Gal kas papasakojo, jog nakty ateina baubai.

30. Jul 2009, 20:55

siulitciau nusipirkti graze lempa naktine kuri ant lubu svietcia bent mums jinai padejio dabar jau mano 5metis sunus nebebijio tamsos

30. Jul 2009, 01:46

Mano suneliui 9 men, bet nakti visada dega naktine lempa, nes buna, kad nakti pabudes tamsoje labai issigasta. Aisku jis nesupranta, kad reikia kazko bijoti ( kokio baubo), taciau nematydamas tevu bijo.

29. Jul 2009, 22:34

tokiu atveju geriausia palikti naktine lempa,o siaip manau reiktu pabuti kartu su vaiku,bandyti kalbetis tamsoje kol uzmigs,sugalvoti ka nors tokio kaip kad jei ka nors cia pamatysi ar isgirsi garsiai sauk,palikti praviras duris,nugaleti baimes nera lengva,o buna kad ir lieka visam gyvenimui,tiesiog pabandyti susigyventi su ta baime

29. Jul 2009, 21:41

na kolkas tokių baimių mes dar neturime :-)

29. Jul 2009, 21:12

o pas musu mazyle yra lempute virs lovytes kad nebijotu tamsos😀

29. Jul 2009, 16:27

Mano nuomone normalu palikti bent maza sviesele vakucio kambaryje, kad nebijotu. Ir manau juk cia yra normalus reiskinys, kad vaikutis bijo.