Kaip mankštinti vaiką esant bambos išvaržai?

Kaip mankštinti vaiką esant bambos išvaržai?

26. May 2010, 09:00

Jei ir jūs norite ko nors paklausti vaikų kineziterapeutės, rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt

 

Mama Ieva:

 

Mano dukrytei – 1 metukai. Buvome pas chirurgą, kuris patvirtino, kad Urtė Marija turi įgimtą bambytės išvaržą. Ir patarė daryt mankštelę, stiprinti pilvo raumenukus. Gal galite patarti, kokius pratimus daryti, kad pavyktų išvengti operacijos. Gydytojas nepasakė ir neparodė, kokius pratimus daryti.

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:

 

Bambos išvaržos dažniausiai sugyja savaime vaikams iki 2-3 metų. Jei bambos išvarža išlieka, operuojame prieš mokyklą, 5-7 metų. Gijimą pagreitina pilvo raumenų masažas, pratimai pilvo presui.

 

Paguldžius mažylę ant nugarytės, sulenkti kojytes per keliukus ir atremti pėdutes į grindis, duoti įsikibti rankytėmis į pirštus ir padėti atlikti nepilnus atsilenkimus.

 

Galima atsilenkimus daryti ne tiesiai, o į vieną ir kitą šoniuką. Tuomet dirbs ne tik viršutiniai, bet ir įstrižiniai pilvo grupės raumenukai.

 

Apatinę pilvo preso dalį stipriname, kai kojos kyla link galvos – galima minti dviratuką, atremiant vaiko kojytes į savo rankas kaip pedalų imitacija, galima spirti į balioną gulint ant nugaros – svarbu, kad nugarytė būtų prispausta ties juosmenuku, o kojytės dirbtų.

 

Pagrindiniai principai, kaip stiprinti pilvo raumenukus – kelti galvytę link kojų arba kelti kojas link galvos, visa kita – fantazijos reikalas.

 

Ir bambos išvaržos atveju neleiskite vaikui labai įsirėžti, įsitempti, per aukštai kelti galvytę, kad išsipūstų stipriai pilvukas.

26. May 2010, 18:18

Aciu kineziterapeutei uz patarimus. Bandysim daryti mankstele 😉 tikimes, kad operacijos neprireiks. Mum chirurgas nieko neminejo apie pleistriuka.

26. May 2010, 12:04

Mes bambos išvaržą susitvarkėm nešiodami specialų pleistrą "Porofix", juos reikia nešiot 2-3 mėn. Dabar bamba graži, nors iš pradžių ir nepatikliai žiūrėjau į tuos pleistravimus.

26. May 2010, 09:47

mum si bedele susitvarke iki 2 menesiuku...😀
o jau buvau issigandusi.