Kaip lavinti vaiko pusiausvyrą: tinkamiausi žaislai ir žaidimai

Kaip lavinti vaiko pusiausvyrą: tinkamiausi žaislai ir žaidimai

28. Oct 2021, 10:13 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kokius žaisliukus geriausai naudoti ir kaip sudominti besimokantį vaikščioti mažylį? Kas lavina jo pusiausvyrą ir akių koordinaciją?

Komentuokite viską, ką matote

Pasak kineziterapeutės Sonatos Martutaitienės, kai vaikas pradėda vaikščioti, jam viskas yra įdomu: „Svarbiausia vaikščioti su juo ir komentuoti, ką jūs matote, nueiti prie to daikto ir pačiupinėti jį, pasakyti, kokios jis formos spalvos, kam skirtas. Tokiu būdu laviname vaikučio psichomotoriką bei smulkiąją motoriką".

Dažniausiai iki metų amžiaus vaikai mėgsta žaisti su visais daiktais, kuriuos mes naudojam buityje, pvz. virtuvės įrankiai, puodai, makaronai, maišeliai. Svarbu, kad mama ar tėtis turėtų pakankamai fantazijos.

Jei norite pirkti vaikui žaisliuką, geriau, kad jis būtų spalvotas, skleistų garsus, labai pasiteisina muzikiniai žaislai, kuriuos galima paslėpti ir eiti ieškoti tos vietos, iš kur skleidžiamas garsas.

„Stebėkit vaiką, pamatysite, kas jam labiau patinka, ne visada juos domina žaislai, kartais jie mieliau žaidžia su daiktais, kurie juos supa ir kuriuos mes naudojam kasdienineje veikloje", – patarė kineziterapeutė.

Leiskite vaikui pargriūti

Svarbu leisti vaikui pajausti pagrindą, kuriuo jis vaikšto. Leiskit jam pavaikščioti basomis po smėlį, žolę, akmenukus, grindis, kilimą. Būtinai pakomentuokit, koks tai paviršius, kokios spalvos, kokio kietumo.

Leiskite vaikui pargriūti, labai svarbu, kad jis išmoktų griuti ant užpakaliuko, jei jį labai saugosite, jis nežinos, kaip minkštai nugriūti.

Kai vaikštote su vaiku, paprašykit, kad jis pažiūrėtų į vieną pusę, tada į kitą. Paprašykit, kad jis pakeltų kažkokį daiktą nuo grindų, rastų žaisliuką tarp kitų žaislų, geriausiai, kad viska darytų pats.

Tokiu būdu lavinsite jo pusiausvyrą, bei gerinsite akių kontaktą.