Kaip ilgai būti automobilio kėdutėje?

Kaip ilgai būti automobilio kėdutėje?

05. Sep 2011, 00:00

Kaip ilgai galima vežti naujagimį automobilio kėdutėje? Ir kaip tas laikas keičiasi augant vaikučiui?

 

Konsultuoja šeimos gydytoja A.Chomenko:

 

Šiuolaikiniai tėvai labai mobilūs - jie daug keliauja, važiuoja automobiliu. Tai tampa neišvengiama šeimos gyvenimo dalimi.

 

Tačiau autokėdutę reikėtų naudoti tik esant būtinybei. Taigi, tada, kai vaikutis kažkur važiuoja. Tikrai nepatariu su automobilio kėdute, pritvirtinta ant rėmo, ilgai būti parduotuvėje, ar eiti pasivaikščioti į parką. Tuo labiau laikyti vaikutį joje namuose.

 

Kūdikio iki metų stuburiukas dar nėra stiprus, todėl jeigu pernelyg ilgai jį laikysime automobilio kėdutėje, galime pakenkti jam. Juk sėdint automobilio kėdutėje kūdikis būna susirietęs, nenatūralioje padėtyje.

 

Dėl šios priežasties pirmus šešis mėnesius rekomenduojama automobilio kėdutėje laikyti kūdikį ne ilgiau kaip 30 -40 minučių.

Jeigu jums reikia važiuoti gerokai toliau, rekomenduojama daryti poilsio pertraukėles. Išimkite mažylį iš kėdutės, leiskite stuburiukui pailsėti ir tada vėl važiuokite.

 

Kai kūdikis pradeda šliaužioti, sėdėti (kiekvienam skirtingai, bet maždaug 6-8 mėnesį), tada galima šiek tiek ilginti buvimo laiką automobilio kėdutėje. Iki 1 -2 valandų, jei reikia.  

Jei važiuojate tolėliau, kaip minėjau, darykite poilsio pertraukėles. 

 

Kai mažyliui sueina metukai, jis jau tvirtai sėdi ir vaikšto, sėdėjimo automobilio kėdutėje laiką galima dar ilginti. Tačiau visada nepraraskite sveiko proto ir jei nėra būtinybės (jei niekur nevažiuojate), nelaikykite vaikučio be reikalo automobilio kėdutėje.

 Parengta pagal Maminuklubs.Lv informaciją

 

Ką apie tai manai Tu?

06. Sep 2011, 13:55

http://www.automokyklos.lt/ket/saugos-dirzu-naudojimas
va čia yra parašyta kaip ir iki kokio amžiaus vaikus reikia vežti automobilinėje kėdutėje

05. Sep 2011, 11:31

mes vazevom y kroatija tai ir miegojo kedutej ir sedejo para laiko zinoma su sustojimais, bet jis is masinos neliptu galetu joje ir gyvent, auga busimas vairuotojas 😃

05. Sep 2011, 10:04

Ilgai išsėdi kai reikia 😉

05. Sep 2011, 09:16

maniskie sedi auto keduteje, ziurint kur vaziuojame, 1-2 kaip nieko, paskui turim lipti laukan pasivaiksioti ir vel galim testi kelione😀

blogietee blogietee 05. Sep 2011, 09:15

aš mažiuką sagu, kuriam bus du metukai, sėdi ant pasostės ir prisegu 😉

blogietee blogietee 05. Sep 2011, 08:44

Laura, eina, mano mažius nesėdi kėdutėje, segu diržu 😉

blogietee blogietee 05. Sep 2011, 08:38

tai kad atsakė 😉 nuo metų galima ilginti daugiau nei 2 val 😉