Kaip ginate savo mažuosius?

Kaip ginate savo mažuosius?

29. Apr 2010, 10:10

Šiltas, taip ilgai lauktas, pavasario vakaras. Gelminė išeina į kiemą viena (aišku, leista žaisti tik po langais). Susitinka kaimynų berniuką ir gražiai abu žaidžia. Prabėga valandėlė, kita... Jau lekiu (kokį 1000 - ąjį kartą) prie lango.

 

Laikas namo. Ir pamatau UPS kokį vaizdelį!!! Mano 5 - erių mergaitę stumdo kažkoks jau, galima sakyti, vaikinukas (apie 12 m.)! O šalia stovi gal dar kokie penki ir žiūri. Kaip manote, ką dariau? Visų pirma sužviegiau vyrui: "Muša Gelminę"!

 

Jis  pašoko nuo lovos ir bėgtute iš penkto aukšto laiptais į kiemą. Na, o aš tuo tarpu išlėkiau į balkoną ir kaip psichinė klykiau ant to vaikinuko! (visi kiti greitai dingo).

 

Pamatęs "didvyris" mane iškart atsitraukė ir puolė bėgti. Nepasisekė jam, nes tėtis jau kieme. Mano vyras paimė jį, galima sakyti, už pakarpos. Paklausė, kas atsitiko, už ką stumdai mano dukrą? Aišku, kad atsakymo nebuvo, net nebuvo ir jokio gailesčio jo akyse. Vyras dar jam gerai pagrąsino, liepė atsiprašyti Gelminės (deja, jis to nepadarė) ir paleido.

 

Parėjo mano auka ir gynėjas namo. Aš jau nurimusi. Visų pirma, nuraminau mažytę, nes tikrai buvo labai išsigandusi, o tada pabandžiau išsiaiškinti kas buvo, kaip viskas įvyko.

 

Ir pasirodo, kad nieko nebuvo. Ėjo dičkių chebra, o čia žaidžia du mažyliai - tiesiog reikia pasityčioti, paimti iš jų kamuolį ir susprogdinti! Manoji bėgo pasiimti savo naujo kamuoliuko, į kurį kėsinosi, jai jo nedavė ir dar apstumdė. Ačiū Dievui, kad pažiūrėjau laiku pro langą.

 

Užmigdę vaikus atsisėdome pakalbėti apie tai su vyru. Tiesą sakant, pirmą kartą gyvenime tokia situacija, kai reikėjo ginti savo mergaitę. Man šiek tiek juokinga pačiai iš savęs ir iš savo poelgio balkone. Bet žiauriai išsigandau.

 

Tik dabar galvoju, gal nereikėjo tam vaikinukui grąsinti (vyras gal ir persistengė su pasakymais: "dar kartą pamatysiu, kad lieti ją, suspardysiu ir t.t.). Bet kaip kitaip? Juk ji mūsų turtas! Dar galvoju, gal reikėjo jo tėvų ieškoti?

 

Net nežinau... Kaip elgtumėtės Jūs?

 

02. Dec 2010, 21:00

😃

02. Dec 2010, 17:33

Ačiū🌷

02. Dec 2010, 17:29

😀

29. May 2010, 12:11

esu ir as ejusi aiskintis su kiemo bernais.bandziau klabeti ramiai.pasakiau,kad tai pirmas ir paskutinis musu susidurimas,nes sekanti karta eisim pas ji i namus,ir jis tures paaiskinti,kodel ji parlydejo teta.

08. May 2010, 18:29

Viskas gerai kai gerai baigiasi.. As tam berniokui buciau gerai ikretusi! Buciau ka nors atemusi ir liepusi su tevais ateiti atsiimti (o tada jau klociau pamoksla), o jei dar maivytusi tai ir prilupciau gerai! Jei patys tevai neaukleja ar nemato savo vaiku, tai turi ta daryti svetimi ir taip, kad daugiau nenoretu! Juk skriaudziami mazieji! Tai kas toliau??!

30. Apr 2010, 00:01

kaip baisu:OOOOO, vaideliux, labai puikiai suprantu tavo žviegimą balkone😃 as lygiai taip pat jauciu buciau dariusi.. nors mums dar per anksti tokios bedos, (dar savo nevaiksciojancios pyples kieme nepaliksim) bet as jau dabar apie tai galvoju ir su teciu diskutavom kaip elgsimes, nes kai parode per tv laidas kai paauglys del patyčiu nusižudė....ir dar pati savo akimis mačiau kaip mūsų kvartale paaugliai spardė į galvą vaikinukui..o ką daryti., jaučiu sėdėsiu prie lango ir budesiu,ir elgsiuosi lygiai taip pat.. blogiausia, kad iš tikruju , tai tokiu atveju suauges zmogus neturi teises fiziskai aukleti tokiu dvylikameciu, bet as zinau kad mano vyras tai tikrai duotu i "liuli" , o jei pasitaikytu gudresni to berniuko tevai, tai ir i teisma gali paduoti uz tokius dalykus.. pasmus lietuvoje labai nepalanki yra teisine sistema tokiems chamams aukleti, taip situacija labai slidi yra.bet negi laikysi vaika uzdaryta namuose..

29. Apr 2010, 13:51

Mano manymu, kitaip ir neįmanoma sureaguot. Juk skriaudžiamas vaikas. Blogai būtų, jei tėtis netekęs pusiausvyros tikrai įkrėstų į kailį 😀 Ko gero berniukams turėtų būti tai pamoka. Nesvarbu, kad atsiprašymo nepavyko sulaukt. Reikia auklėti mažuosius paaugliukus, nes kai paauga, praeit ne tik vaikai pro juos negali, bet ir visi kiti.

29. Apr 2010, 11:51

stengiuosi nerekauti bet jai situacija bloga tada jau reik rimciau auklet

29. Apr 2010, 11:45

Labai gerai vyras pasielge,kad nubego pas tuos chuliganelius,nes taip ir isauga chamukai....

29. Apr 2010, 11:38

Tokioje situacijoje žinoma pyktis suimtų ! Padaryčiau labai paprastai nueičiau tiesiu taikymu pas to vaiko tėvus ir paaiškinčiau kame reikalas, lai prižiūri savo vaiką. O jei tėvai irgi palaikytų tokius savo vaiko poelgius ir tai kartotųs pagrąsinčiau, kreipimusi į spec.įstaigas, manau tada išaiškintų vaikui, nes patys bijotų.

29. Apr 2010, 11:37

na toki drambli 12 metu ,kad papurte,tai gerai 😀 ,toks jau pilnai supranta,ka daro...atsirado man dydvyris pries 5 metuku mergyte 😤 jei zinotumete,kur gyvena,tai su tevais uz ausies reikejo nutempti,o jei nzn tai vat tik tiek ir tegali padaryti,jei net neatsiprase tai kur tau savo adresa pasakys...

tifer tifer 29. Apr 2010, 10:45

na nuo kitu vaiku,tai neteko savo vaiku gint,bet va nuo suns teko.na buvo,kad mergaites mano kieme zaide,o mano maziuke bijo sunu,nesvarbu kokio dydzio jie butu,tai pamaciau per langa,kad kita vyresne kiemo mergaite specialiai veda prie jos savo suni ir gasdina.tai isejau i lauka,norejau pakalbet su ta mergaite,tai ta pasileido begt,pabego namo.bet as paskui ja pas ja i namus nuejau ir viska su jos mama issiaiskinom,tai sake nubaus butinai,kad taip elgiasi,tai daugiau nepasikartojo panasi situacija.