Kaip dažnai vežate vaiką dviračiu? 5 idėjos

Kaip dažnai vežate vaiką dviračiu? 5 idėjos

03. May 2018, 06:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Mėgstate gryną orą, gamtą ir pasivažinėjimus dviračiais? Tikime, kad net iš šeimoje atsiradęs mažylis nėra kliūtis tą daryti ir toliau. Aptarkime, kaip galime vežtis mažylį kartu.

Dažnai mama numoja ranka ir skirsto pomėgius į tuos, kuriuos galėjo daryti prieš vaikui gimstant ir kuo tenka užsiimti po to. Mes nesutinkame ir detaliai aiškinamės, nuo kada, kaip ir kiek apytiksliai kainuoja vaikams vežti skirti įrenginiai.

Kėdutė dviračio gale 

1

Turbūt populiariausias būdas vežtis vaiką - tai yra pritaisyti kėdutę virš dviračio bagažinės. Specialus laikiklis montuojamas ant po sėdyne esančio vamzdžio ir kėdutę galima įstatyti arba išimti kada norisi.

Tokios kėdutės būna paminkštintos arba ne, šiek tiek atsilenkiančios arba ne, bet visos su saugos diržais, specialiais prilaikymais kojytėms. Atkreipkite dėmesį, ar kėdutė kokybiška ir vaikas neįkiš kojų į virbus, ar plastmasė pakankamai kieta, ar laikikliai yra metaliniai.

Dažniausiai kėdutėje gali sėdėti vaikai nuo tada, kai jie tvirtai sėdi patys (9 mėnesių neilgoms kelionėms) iki 22 kg svorio (5-6 metų). Tokių kėdučių kainos svyruoja nuo 100 Lt.

Kėdutė per vidurį

 

2

 

Manote, kad vaikui per nuobodu žiūrėti vien tik į jūsų nugarą, tuomet rinkitės dviračio viduryje montuojamą kėduotę. Tuomet vaikas bus jums tarp rankų ir galės žiūrėti į kelią. Šios kėdutės kartais net paminkštintos labiau nei tvirtinamos gale, priekyje yra apsauga, kad vaikas nekištų rankyčių prie vairo, jos taip pat lengvai prisitvirtina ir nusiima.

Pagrindinis tokios kėdutės privalumas - betarpiškas bendravimas ir jūs nuolat matote, ką daro vaikutis. Jos tinka iki 18 kg svorio, maždaug ketverių metų amžiaus vaikui. Tiesa, vieni tėveliai skundžiasi, kad nelabai patogu vairuoti. Kaina panaši - nuo 130 Lt. 

Traukiamos priekabos

3

Jei turite daugiau vaikučių - tuomet patogesnės traukiamos priekabos, kurios turi ir stogelį, apsaugas nuo lietaus ar vabzdžių, jų ratai didesni, todėl mažiau krato, bet užtat kaina kelis kartus didesnė. Bendras vaikų svoris neturėtų viršyti 40-45 kilogramų, viduje būna kišenėlės gėrimams, vaikai gali įsidėti keletą žaisliukų. Kainos nuo 500 Lt iki 1500 Lt.

Prijungiamas dviratis

Skirtas didesniems vaikams, kurie moka važinėtis dviračiu, bet ilgų atstumų nenuvažiuoja ir pavargsta. Tinka vaikams nuo 4 metų (iki 34 kilogramų). Prijungti ir atjungti tokį dviratį būna paprasta, o važiuosite lyg tandemu. Kaina nuo 600 Lt.

Dviratis-transformeris 

4

Tai ir dviratis, ir dviratis su vėžimėliu, dviratis su pirkinių krepšiu ir net tiesiog vežimėlis. Turbūt pats smagiausias važiavimo būdas vaikams. O kai nereikia niekur važiuoti, lengvai persidaro į tiesiog patogų sportinį vežimėlį.

Kai vaikutis užauga ir nebereikia jo vežioti - vietoje vežimėlio užsideda pirkinių krepšys. Lietuvoje tokių nėra, o ir nežinia, ar kas nors juos įsigytų, nes kaina itin kandžiojasi - nuo 5000 Lt. Na, bet jei pagalvoji, kad tai kaina ir už dviratį, ir vežimėlį, ir dviračio kėdutę... 

Kokią dviračio kėdutę naudojate jūs ir gal esate matę čia nepaminėtų? Pasidalinkite patirtimi.