Kaip dažnai valyti ropojančio mažylio rankas?

Kaip dažnai valyti ropojančio mažylio rankas?

20. Aug 2015, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kas pasikeičia tuomet, kai mažylis pradeda ropoti bei savarankiškai pažindintis su pasauliu? Šis vystymosi etapas liudija, kad viskas iš eilės keliauja į burnytę. Tad ir švaros ritualai tampa dažnesni.

Kol mūsų mažylis dar neropoja, su švaros ritualais viskas paprasta. Ryte nusiprausėme, išsivalėme ausytes, raukštlytes, pasikeitėme sauskelnes ir pradedame savo dieną.

Vaikučiui ūgtelėjus, viskas lyg ir tas pats, prausiamės kaip ir anksčiau, tik vienas skirtumas - paūgėjęs mažylis leidžia dieną ne tėvelių globoje ar lovelėje, o aplinkui ropodamas, viską liesdamas ir kišdamas į burnytę.

Kaip prižiūrėti mažylių rankytes, kad jos būtų švarios?

Gydytoja infektologė Julija Petrina pirmiausia pataria apsižiūrėti, kokioje aplinkoje mažas žmogutis ropoja. Jei namuose daiktai, gindys, žaislai periodiškai valomi, niekas neateina į kambarį su nešvariais batais, tuomet ropojančiam vaikučiui natūrali aplinka nebus kenksminga.

"Vaikų rankyčių švarą reikia palaikyti saikingai, nenukrypstant į kraštutinumus – nereikia jų plauti nei per dažnai, nei per mažai. Ant mūsų odos yra daug gerųjų bakterijų, tad jų kaskart sterilizuoti nereikia. Pakanka kasdien rankytes nuplauti šiltu vandeniu bei muilu", - pasakojo specialistė.

1

 

Kada plauti rankytes:

  • visuomet rankytes reikėtų plauti prieš valgį – ar valgant pagrindinį pietų patiekalą, ar vaikui užkandžiaujant sausainuką;
  • pasinaudojus tualetu; 
  • grįžus iš lauko;
  • paglosčius gyvūnus;
  • pažaidus smėlyje, reikia pavalyti dar lauke rankytes drėgnomis servetėlėmis. 

 

HUGGIES® Pure - naujagimių mamytėms

 

2

 

HUGGIES® Natural care - ypatingai mažylio odos priežiūrai su alaviju ir vitaminu E 

 

1

 

HUGGIES® Soft Skin - su maloniu aromatu ir taukmedžio sviestu 

 

3

 

Huggies® Baby Wipes su agurkų aromatu - gaivumas visai dienai 

 

20140630095122-47542.jpg