Kai vaikas susižeidžia: kaip sustabdyti kraujavimą

Kai vaikas susižeidžia: kaip sustabdyti kraujavimą

02. Jun 2010, 08:30

Labai dažnai vasarą vaikai susižaloja, bėgiodami nugriūna, susižeidžia, važiuodami dviračiu nukrenta ir t.t. Tad buna kraujo, o kartais ir daug, tad reikia žinoti, kaip jį sustabdyti. Parašysiu keletą patarimų, kaip sustabdyti kraujavimą.


Pjaustinės žaizdos ir nubrozdinimai

1. Na kaip elgtis, kai vaikas nusibrozdina, žino kiekviena mama, bet vis vien priminsiu:). Pasodinkite arba paguldykite vaiką ir nuvalykite žaizdą šiltame vandenyje sudrėkintu marlės tamponu, aš dar apipilu vandenilio peroksidu - dezinfekuoja.

 

2. Prie žaizdos prispauskite švarų marlės gabaliuką, kad sustabdytumėte kraujavimą. Kai nustos tekėti kraujas, užklijuokite pleistrą.

 

Smarkesnis kraujavimas

1. Švarios medžiagos gabalėliu, rankšluosčiu arba tiesiog ranka prispauskite žaizdą, o sužeistą kūno dalį laikykite iškėlę virš širdies lygio.

 

2. Laikykite prispaustą žaizdą mažiausiai 10 minučių, jei kraujas prasisunkia pro tvarstį, nenuimkite jo, bet uždėkite dar vieną sluoksnį.

 

3. Pristabdę kraujavimą, sutvarstykite žaizdą ir vežkite vaiką į ligoninę. Jei nepavyksta sustabdyti kraujavimo:

 

Gausus kraujavimas

Kraujavimas, kurio nenumalšina prispausta medžiaga ar ranka arba kuris tiesiog plūsta ar trykšte trykšta iš žaizdos yra labai pavojingas. Skambinkite greitajai.

 

1. Kuo nors užspauskite žaizdą, laikydami pažeistą vietą iškeltą.

2. Paguldykite kūdikį ir pakelkite jo kojas, atsegiokite drabužius ir žiūrėkite, kad vaikui būtų šilta, apklokite anklode, nebandykite užveržti žaizdos.

 

Kraujavimas iš nosies

Kai buvau maža, man labai dažnai bėgdavo kraujas iš nosies, vos tik kas prilečia, iš kart bėga kraujas ir būdavo labai sunku sustabdyti. Taip pat nuo saulės bėgdavo kraujas, negalėjau būti be galvos apdangalo - tai mane labai erzindavo ir vargino, tad teko eiti pas gydytoją ir uždeginti, kad taip nebėgtų kraujas. Na šiek tiek padėjo, taip dažnai nebebėgo.

 

Bet vieą dieną bėgo gausiai, net negalėjo mama sustabdyti kraujavimo, tai bėgo į vaistinę, nupirko tokias ampules, kurios uždegina, reikėjo truputi įpilti į nosį ir laikyti su vata, apipilta kapsulės turiniu (skysčiu), jis man padėjo po poros kartų naudojimo, nustojo kraujuoti nosis. Dabar neturiu bėdų dėl dažno nosies kraujavimo.


Tad ką reiktų daryti, kad sustabdytume kraujavimą:

1. Pasisodinkite kūdikį ant kelių nugarą į jus ir dviem pirštais- nykščiu ir smiliumi- užspauskite šnerves žemiau nosies kaulo, tik nelenkite vaiko galvos aukštyn, tegu laiko tiesiai tik truputi pakelkite, jei palenksite aukštyn, kraujas neišbėgs, o liks nosyje, bus sunkiau sustabdyti kraujavimą (aš net sau leisdavau kraujui išbėgti vis drėkindama vandeniu).

2. Atleiskite po 10- ties minučių.J ei kraujas nebebėga, nušluostykite iškruvintą plotą apie nosį ir burną drėgnu vatos gabalėliu. Nekiškite vatos į nosį.

3. Jei kraujavimas nesiliovė, palaikykite suspaudę nosį dar 10 minučių.

4. Atleiskite ir vėl patikrinkite, ar kraujas dar bėga; jei reikia, palaikykite užspaudę dar kartą.

5. Jeigu mažyliui kraujas iš nosies teka ilgiau nei pusvalandį ir nepavyksta jo sustabdyti, vežkite vaiką į ligoninę.


Rasa Karlonienė

 

MK: Rasa, reikėtų nurodyti šaltinį, kuo rėmėtės - jei internetu iš įvairių šaltinių, taip ir reikėtų paminėti.

02. Jun 2010, 09:16

Uoj pamiršau Egle😀 rėmiausi savo žiniomis ir literatūra