Kada jau galima mažyliui miegoti ant pagalvės?

Kada jau galima mažyliui miegoti ant pagalvės?

24. Jan 2019, 10:36 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš mamos Jurgos laiško:

Noriu paklausti dėl pagalvės vaikams. Kada rekomenduojama jau guldyti vaiką ant didelės pagalvės, kokia sudėtis turėtų būti? Mano dukrai dabar 2 metai ir trys mėnesiai ir ji jau prašo miegot ant mano pagalvės.

Konsultuoja šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė:

Miegoti ant pagalvės kūdikiams, t.y. vaikams iki 1 metų nerekomenduojama, nors daugelyje patalynių komplektų pagalvė yra. Kūdikiai turi miegoti ant gana kieto paviršiaus, ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kol raumenys stiprėja.

Nėra konkretaus laiko, kada vaikas turėtų pradėti miegoti ant pagalvės, bet galima pradėti naudoti ~ nuo 18 mėn. Pagalvė turėtų būti ne per didelė ir reiktų vengti pūkinių pagalvių, geriau naudoti sintetines, lengvai besivalančias ir nealergizuojančias, nes, kaip pastebima, alergijos mažyliams daugėja. 

Manau, Jūsų dukrytė dabar tokiam laikotarpyje, kada viskas kopijuojama ir norima daryti/miegoti kaip Jūs. Galbūt nusipirkite vienodus apvalkalus patalynei ar dar kažką „gudraus“ sugalvokite.

Sėkmės.

RAŠYK KLAUSIMĄ MK SPECIALISTAMS

Klausimus rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt arba užsukę į virtualią platformą Klausimai-atsakymai (rašydami klausimus tiksliai apibūdinkite problemą, nurodykite mažylio amžių, svorį o jei klausimas apie nėštumą - kokiame nėštumo trimestre esate ir pan.) LAIŠKO TEMOJE būtinai įrašykite: pvz. klausimas kineziterapeutei, šeimos gydytojai ir t.t.

20180926121256-99376.jpg


Ekspertai

Neringa Sakalauskė

Šeimos gydytoja, neringa.sakalauske@kraujotyrimai.lt
Neringa Sakalauskė in-vecaku-skola