Kada geriau vaiką paskiepyti pneumokoko vakcina?

Kada geriau vaiką paskiepyti pneumokoko vakcina?

10. Feb 2016, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jei jūsų mažylis dažnai serga ir liga komplikuojasi bei dažnai baigiasi antibiotikų vartojimu, gydytojai pataria jį paskiepyti pneumokoko vakcina.

"Būna, kai kurie vaikučiai tiesiog linkę dažnai sirgti, labai dažnai sloguoja, nusilpęs imunitetas ir ligos tęsiasi tol, kol vaikas gauna antibiotikų, tuomet iš tiesų vertėtų pagalvoti apie pneumokoko skiepą", - patarė "Mano šeimos akademijos" gydytoja neonatologė Jolanta Savulionienė. 

Tačiau šis skiepas, anot gydytojos, neapsaugo nuo pačios ligos, vaikučiai ir toliau gali sirgti, bet bus išvengta sunkių ligos komplikacijų.

"Susirgus paprasčiausia sloga dažnai vaikai po to suserga ausų uždegimu, bronchitu ar plaučių uždegimu. Ir jeigu tai kartojasi kasmet, rekomenduojama paskiepyti nuo pneumokoko infekcijos. Šis skiepas, deja, nėra įtrauktas į Skiepų kalendorių, tad tėveliams tektų už jį susimokėti", - sakė gydytoja neonatologė J. Savulionienė.

Pneumokokinė infekcija – tai ligos, sukeltos tokios bakterijos Streptococcus pneumoniae arba pneumokoko.

Šios bakterijos sukelia sunkias ligas – tai pneumonijos (plaučių uždegimai), sinusitai, ausų uždegimai, bronchitai, meningitai.

Kokio amžiaus vaikai dažniausiai serga?

Susirgti gali bet kurio amžiaus vaikai, bet vaikų iki 5 metų imuninė sistema visai nemoka atpažinti ir apsiginti nuo šių bakterijų, nes bakterijos turi labai sudetingą kapsulę.

Skiepyti nuo šių ligų tikslinga kūdikius, kad apsaugotume juos nuo sunkių susirgimų, ypač jei šeimoje yra daugiau vaikų, kurie gali būti tik nešiotojai pneumokoko arba, jei šeima su kūdikiu daug keliauja, lankosi įvairiose žmonių susibūrimo vietose.

Taip pat patartina skiepyti vyresnius vaikučius, lankančius kolektyvus, nes jiems didelė rizika užsikrėsti dėl daugybės kontaktų su kitais vaikais.

Dažnai sergančius vaikus rekomenduojama paskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, nes dažnos virusinės infekcijos atveria vartus nosiaryklės gleivinėje bakterijoms.

Vakcina apsaugo nuo sunkių bakterinių ligų, imunitetas po skiepų išlieka nuo 5 iki 10 metų. 

SVARBU: yra kelios skirtingos vakcinos nuo pneumokokinės infekcijos, skirtingos ir jų kainos. Kūdikiams ir mažiems vaikams vakcina turi buti įskiepyta keletą kartų priklausomai nuo vaiko amžiaus. Vaikučiams virš dvejų metų užtenka vienos vakcinos dozės.