Kada autokėdutėje mažylis išties saugus?

Kada autokėdutėje mažylis išties saugus?

18. Jul 2018, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Turbūt šiais laikais mažai kam kyla abejonių, ar automobilinės kėdutės vaikams yra reikalingos. Tačiau net ir su jomis ne visuomet vežame savo vaikus saugiai.

Neužtenka vaiko pasodinti į automobilinę kėdutę tam, kad jis važiuotų saugiai. Jis net ir sėdėdamas joje bus nesaugus, jei kėdutė jam bus per maža. Juk kėdutes kaip ir rūbelius mūsų mažieji išauga.

Mamos pastebi, kad kėdutės brangumas saugumo taip pat jums negarantuoja.

Tad į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį, perkant autokėdutę?

Pačios pirmosios kūdikių automobilinės kėdutės naudojamos iki 10-12 mėnesių amžiaus.

Pasak specialistų, pirmieji požymiai, kurie parodo, kad laikas keisti pirmąją kėdutę:

  • ji tampa per siaura kūdikiui,
  • kėdutės dirželiai pasidaro vaikui per trumpi,
  • vaiko kojytės remiasi į keleivio sėdynę ir jis pats jau nori savarankiškai sėdėti.

Saugiausia - sodinti nugara į važiavimo kryptį

Kalbant apie saugumą ir naujausiais rekomendacijos, jos tokios - net jau ūgtelėjusį mažylį, keliaujantį didesnėje kėdutėje, reikia sodinti nugara į važiavimo kryptį.

Tyrimais įrodyta, kad vaiko važiavimas kėdutėje nugara į kelią yra žymiai saugesnis ir 80 proc. sumažina riziką susižeisti autoįvykio metu. Pasak ekspertų, tokios kėdutės yra žymiai platesnės nei pirmosios kūdikio kėdutės, jose yra daugiau vietos mažylio kojytėms, jų pozicija yra labiau statesnė nei gulsčia, tad tokiose kėdutėse vaikas gali važiuoti net iki 3-4 metukų. Rekomenduojama tokioje pozicijoje (kai vaiko nugara yra į važiavimo kryptį) važiuoti kuo įmanoma ilgiau, nes tai yra žymiau saugiau vaikui priekinio smūgio atveju.

Beje, keliaujant ilgose kelionėse su mažyliu reikia pagalvoti ir apie mažųjų nugaryčių saugumą.

Ilgose kelionėse būtinos pertraukos vaikui pajudėti

Anot vaikų kineziterapeutės Viktorijos Paltanavičiūtės, naujagimius ir vaikus iki 2-3 metų autokėdutėse patartina laikyti ne ilgiau kaip dvi valandas, ypač tose pirmose kėdutėse, kurios yra pritaikytos mažyliams iki 9 kilogramų.

"Tokiu būdu mes neapkrausime jų nugaros, kakliuko. Ilgose kelionėse patartina padaryti kad ir nedidelę pertraukėlę, stabtelėkite, pakelkite mažylį ant rankų, o jei jis vaikšto, leiskite pamiklinti kojytes. Labai naudinga pakeisti vaiko kūno padėtį. Kūdikius iki 3 mėnesių sustojus patartina paguldyti ant nugarytės į lopšį nors ir penkioms minutėms, kad jis truputį išsijudintų, kad pailsėų jo raumenukai ir nugara“, - patarė kineziterapeutė Viktorija.

Kokioje autokėdutėje sėdi jūsų mažasis keliauninkas? Kaip supratote, kad pirmoji kėdutė jau per maža vaikučiui?

20180717103519-79294.jpg