Ką daryti, jei vaikui įgėlė bitė?

Ką daryti, jei vaikui įgėlė bitė?

08. Jul 2016, 10:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ilsintis kaime, vaikščiojant pamiškėmis bičių, vapsvų įkandimų nepavyksta išvengti. Kokia turėtų būti pirmoji pagalba įkandus bitei, širšei ar vapsvai?

Pasak specialistų, pavojingiausias bitės įkandimas yra į veidą, prie akių. Tuomet gali stipriai sutinti veidas, tačiau pavojingiausia, jei bitė ir vapsva įkando į liežuvį.

Šiuos vabzdžius vilioja tai, kas saldu, ypač vaikiški gėrimai – sultys, limonadai, ar ledai. Tad prieš duodami vaikui gėrimą ar kitą saldumyną, įsitikinkite, kad ant jų nėra šių vabzdžių.

Ką daryti, jei visgi įkando vapsva, bitė ar širšė į mažylio liežuvį ar burną?

Tokioje situacijoje nuo įgėlimo gali susilpnėti kvėpavimas, vaikas kaip ir suaugęs gali pradėti net gi dusti. Reikia iškart vaikui į burną duoti ko nors šalto: paprasto ledo, ledų ar šalto gėrimo tam, kad sumažintumėte patinimą.

Taip pat rekomenduojama duoti vaikui išgerti antihistamininių preparatų ir kviesti greitąją pagalbą.

Geluonį - palikti ar ištraukti?

Geluonis turi nuodus, todėl pagal galimybes reikia jį ištraukti iš įgėlimo vietos. Tą vietą reikia nuplauti vėsiu vandeniu ar dezinfekuojamu skysčiu ir padaryti sausą kompresą. Galima pridėti ledo arba padaryti šaltą kompresą.

Norėdami atsikratyti niežulio dėl įkandimo – galite pridėti pusę svogūno, arba apšlakstyti įkandimo vietą citrinos sultimis, taip pat padeda sūdytas vanduo arba sodos vanduo.

Norit sumažinti patinimą, pridėkite ledo, be to, galite įkandimo vietą patepti tam specialiai skirtu pieštuku, kuris parduodamas vaistinėse.