Ką daryti, jei vaikas blogai valgo?

Ką daryti, jei vaikas blogai valgo?

29. Jan 2016, 07:13 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kodėl vaikai blogai valgo? Įdomus ir aktualus klausimas, ar ne? Siūlome ir įdomų atsakymą į jį. 

Konsultuoja Neurolingvistinio programavimo (NLP) konsultantė Linga Švanienė psichologaspades.blogspot.lt:

Mielos mamytės, ar jums neužkliuvo šio straipsnelio pavadinimas?  Ne? Keista...  Jūsų vaikas negali valgyti nei blogai, nei gerai.  Apetitas negali būti geras ar blogas.  Jis būna įvairus: sumažėjęs, vidutinis arba padidėjęs.  Ir netgi tokie įvardijimai yra sąlyginiai, nes vaikai paprastai valgo tiek, kiek jiems reikia tuo metu ir tomis sąlygomis. 

Priklausomai nuo amžiaus ir konkretaus organizmo ypatybių. Žinoma, įvairūs psichologiniai dalykai, sunkumai,  stresinės situacijos gali paveikti  vaiko apetitą.  Jį padidinti arba sumažinti. Pavyzdžiui, meilės ir dėmesio trūkumas paprastai būna kompensuojamas padidintu maisto kiekiu. Bet gali būti ir priešingai.

Vis dar pasitaiko atvejų, kai tėvai, o ypač močiutės, kreipia pernelyg didelį dėmesį į tai, kiek valgo jų vaikas.  Tai gali būti susiję su pačių suaugusių nemokėjimu plačiau pažiūrėti ir pamatyti situaciją iš visų pusių, o taip pat su jų baimėmis, kaltės jausmu. Nuo to kenčia vaikas, nes jis turi suvalgyti tiek, kiek iš savo pozicijos žiūrėdamas nusprendžia suaugęs žmogus.

Mama, tėvas ar močiutė, atkakliai kišantys vaikui šaukštą po šaukšto, tiek piktuoju, tiek gražiuoju verčiantys jį valgyti - yra tikra nelaimė.  Jau geriau, kai vaikas suvalgo mažiau, nes tai, ką jis suvalgys per daug, tik apsunkins jauną organizmą, o naudos jam nesuteiks. Todėl išmintinga bus leisti vaikui pačiam nuspręsti, kiek jam valgyti.