Hepatitą B sunku įtarti

Hepatitą B sunku įtarti

23. Nov 2009, 08:00

 

Skiepyti vos gimusį kūdikį ar ne nuo šios pavojingos infekcijos, matyt, net nevertėtų abejoti. Nes, kaip teigia specialistai, deja, pakankamai efektyvių vaistų, specifiškai veikiančių šį virusą, nėra.

 

Vakcina nuo hepatito B infekcijos įtraukta į rekomenduojamų skiepų kalendorių. Apie šios infekcijos pavojingumą pasakoja Užkrečiamų ligų ir AIDS centro Skiepų kabineto gydytoja pediatrė Jolanta Dieninienė.

 

Kuo hepatitas B yra toks baugus?

 

Virusinis hepatitas B per kraują plintanti infekcija. Virusas, patekęs į kraują, pažeidžia kepenis. Infekcijos šaltinis yra žmogus, sergantis ūmiu ar lėtiniu hepatitu B, arba hepatito B viruso nešiotojas.

 

Hepatito B viruso randama visuose užsikrėtusio asmens skysčiuose: kraujyje, seilėse, ašarose, prakaite ir t.t. Nėščia moteris gali užkrėsti vaisių nėštumo ir gimdymo metu, jeigu ji yra viruso nešiotoja.

 

Kaip galima užsikrėsti hepatitu B?

 

Šia infekcija galima užsikrėsti šiais būdais:

 

*kontakto metu su sergančio ar viruso nešiotojo krauju ar kitais kūno skysčiais;

 

*kontakto metu su daiktais, užterštais sergančio ar viruso nešiotojo krauju (dantų šepetukai, skustuvai, adatos ir pan.);

 

*lytinių santykių metu su sergančiu ar viruso nešiotoju;

 

*per įvairias procedūras (tatuiruotės, auskaru vėrimas, manikiūras ir pan.) nesteriliais instrumentais;

 

*nesaugių medicininių procedūrų metu.

 

 

Užsikrėsti hepatitu B užtenka labai mažos viruso dozės. Jis atsparus aplinkoje. Liga gali prasidėti labai ūmiai (žaibine forma), gali būti labai lėta pradžia, todėl sunku įtarti šią ligą.

 

Kaip atpažinti šią ligą?

 

Hepatito B simptomai labai įvairūs: nuo bendro silpnumo iki ryškios geltos.

 

Ar yra buvę mirties atvejų?

 

Esant žaibinei hepatito B formai, mirtingumas gali būti didelis. Ši forma gali būti ir naujagimiui. Jei hepatitas B pereina į lėtinę formą, gali net išsivystyti kepenų vėžys.

 

Ar sudėtingas pats gydymas?

 

Deja, pakankamai efektyvių vaistų, specifiškai veikiančių šį virusą, nėra. Naudojami naujausi priešvirusiniai vaistai.

 

Kokia geriausia profilaktika?

 

Efektyviausia profilaktika – skiepai. Lietuvoje skiepijami tik gimę vaikai. Po mėnesio daromas antras skiepas, o po šešių mėnesių – trečias. Po trijų skiepų apsauga ilgalaikė, tad kartoti skiepo nebereikia.

 

Naujagimiai skiepijami todėl, nes moteris gali nežinoti, kad yra viruso nešiotoja ir užsikrėtęs gimdymo metu jos vaikelis gali susirgti sunkia ligos forma. Pirmą parą padarytas skiepas apsaugo nuo ligos.

 

21. Mar 2010, 08:54

Kaip miela 😀

17. Mar 2010, 12:42

😀

16. Mar 2010, 20:27

Šaunuolis broliukas😀

16. Mar 2010, 19:51

Aciu 😉

23. Nov 2009, 18:48

...as prasirgau hepatitu B ir to net nejauciau!...Suzinojau,kai darbe dare tyrimus ir ruosesi mus skiepyti nuo sio hepatito-pasirode,kad as jau juo prasirgusi...brrrr,atsimenu,kaip negera "ant dusios" pasidare.....O dabar kepeneles taip ir nepraleidzia riebesnio maisto.....

23. Nov 2009, 14:34

pries medicina nepasokinesi 😀

23. Nov 2009, 10:58

BET GI SKIEPINA NUO HEPATITO B LELIUKUS

23. Nov 2009, 10:27

tik visiskas beprotis gali neskiepyti