Vaikai ledus turi valgyti visus metus: specialistų patarimai

Vaikai ledus turi valgyti visus metus: specialistų patarimai

04. Apr 2016, 13:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ledai vaikų racione yra privalomi. Taip taip, jums nepasigirdo. Taip Mamyčių klubui teigė sanatorijos „Pušyno kelias“ gydytojai. Kuo ledai yra naudingi?

Daugelis mamų sergančius vaikus tikisi išgydyti tik vaistais. Tačiau vien jie naudos neduos. Svarbiausias dalykas, kuris mažiausiai kainuoja, anot gydytojos, tai vaikų grūdinimas. O ledai yra viena iš grūdinimo priemonių.

Kaip teigė sanatorijos specialistai, vaikai ledus turi valgyti visus metus – ir žiemą, ir vasarą. Žinoma, tai priklauso nuo ledų kiekio ir nuo vaiko sveikatos būklės. Ledai turi būti valgomi pamažu, lėtai, juos laižant, ne visą porciją iškart. Dviejų savaičių eigoje pamažu didindami ledų kiekį, vaikai jau galima valgyti ir visą ledų porciją.

Pasirodo, ledus vaikai gali valgyti kasdien, visus metus – ne tik vasarą, bet ir žiemą, rudenį, pavasarį. Tai, kaip tvirtino gydytojai, naudinga gerklės ligų bei kvėpavimo takų profilaktikai.

Ką daryti, jei vaikas alergiškas ledams?

Jei vaikas alergiškas ir netoleruoja pieno, mamos gali išradingai pieniškus ledus pakeisti šaldytomis uogomis. Alergiškam mažyliui galima duoti čiulpti po šaldytą uogą. Jei netinka pirktiniai ledai (per riebūs ar su įvairiausiais priedais), galima pačioms pasigaminti ledus.

Į specialius maistinius plastikinius indelius su pagaliuku galima pripilti natūralių sulčių ir jas sušaldyti. Tai ir atrakcija, ir skanu, sveika ir naudinga.

Ar galima valgyti ledų, kai vaikas serga?

Kai vaikui pradeda skaudėti gerklę, joje prasideda uždegimas. Jeigu ją pradeda perštėti, šaltis, esant uždegimui, visuomet yra gerai. Ir jei vaikas nekarščiuoja, kodėl jam neduoti, pvz. du šaukštelius ledų.

Taigi, jei jūsų mažylis nekarščuoja ir jaučiasi gerai, nors jam ir skauda gerklytę, galite nebijoti duoti palaižyti ledų.

Ar yra skirtumas, kokius ledus valgyti?

Kaip sakė gydytoja, nėra labai svarbu, kokie yra ledai, kad tik vaikui būtų skanūs.

Anot specialistų, visi ledai yra kaip grūdinimo priemonė, o tai ir yra svarbiausia. Žinoma, vaikui, kuris netoleruoja pieno ar jam per riebūs ledai, juos galima pakeisti, kaip minėjome,  naminiais ledais ar tiesiog užšaldytomis natūraliomis sultimis ar uogomis.

Ledams - taip, šaltiems gėrimams - ne

DĖMESIO! Gydytojai nepatarė duoti vaikui šaltų gėrimų su ledukais! Kodėl? Todėl, kad šaltą gėrimą vaikas praryja greitai ir tada gerklei būna didelis šokas, tuomet ir peršalama. O ledai, nors ir šalti, valgomi pamažu, lėtai, gerklei nesukelia jokio šokos.

O jūs - ledus vaikui duodate tik vasarą ar visus metus?

20160405165746-13021.jpg

jaldija jaldija 04. Apr 2016, 16:44

Nuo pat mažens gerklės skausmą gydydavome ledais , oi kaip efektinga 👍 Nei kiek nejuokauju, nors kai kam tai kėlė siaubą.
Pliusai:
skausmas ir užkimimas tikrai atlėgsta, o dar jei paskaičiuosime geras emocijas, kurios didelis žingsnis pasveikimo link. Mažojo ligoniuko ir akys sublizga kai vietoj vaistų pasiūlai ledų.