Gerą regėjimą miegant grąžina ortokorekciniai lęšiai

Gerą regėjimą miegant grąžina ortokorekciniai lęšiai

06. Oct 2010, 09:40

Ar įmanoma miegant pagerinti nusilpusį regėjimą? Pasirodo, taip. Yra nemažai vaikų ir paauglių, kurių akys greitai silpsta, tad svarbu laiku sustabdyti šią problemą. Vienas iš būdų – ortokorekcija.

 

Apie ortokorekciją, kuri gali pakeisti akinius, dieninius kontaktinius lęšius ar net chirurginį gydymą, pasakoja Akių klinikos Lirema gydytoja Vilija Tolutienė.



 

Šiuolaikinė medicina siūlo vis daugiau alternatyvų prastu regėjimu besiskundžiantiems tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams. Viena jų – ortokorekcija. Tai regos problemų sprendimas specialių lęšių pagalba miegant.

 

Trumparegystė nėra išgydoma, tik koreguojama

 

Specialiai parinkti kieti, taip vadinami ortokorekciniai lęšiai naktį miegant pakeičia ragenos gaubtumą, todėl rytą lęšius išsiėmęs žmogus gali gerai matyti visą dieną. Trumparegystė tokiu būdu nėra išgydoma, tik koreguojama, nes lęšių poveikis yra laikinas ir gaunamas tik reguliariai miego metu nešiojant ortokorekcinius lęšius.

 

Tyrimais įrodyta, kad aštuoniems iš dešimties pacientų ortokorekciniai lęšiai sustabdo trumparegystės progresavimą. 

 

Ortokorekcijos rezultatas pajuntamas jau po keleto lęšių nešiojimo valandų, o maksimaliai regėjimas pagerėja per pirmą lęšių naudojimo mėnesį. Šio korekcijos metodo sukelti pakitimai ragenoje yra laikini ir sugrįžta į pradinę padėtį po keleto dienų, nenešiojant lęšių.

 

Jei kasdien nešiojate kontaktinius lęšius ir ruošiatės „matuotis“ ortokorekcinius,  turite padaryti dviejų savaičių pertrauką. Tam naudojamas specialus bandomųjų lęšių rinkinys.

 

Su bandomaisiais lęšiais pacientas turi pabūti bent 1,5 valandos, po to  jam vėl atliekamas ragenos topografinis tyrimas, kuris leidžia matyti, ar teisingai ortolęšiai veikia ragenos gaubtumą. Po parinkimo procedūros pacientas jau pajunta matymo pagerėjimą.

 

Tinka judriems vaikams


Ortokorekcija itin sėkmingai naudojasi žmonės, kurie darbe privalo gerai matyti, o akiniai ar kontaktiniai lęšiai netinka, pavyzdžiui, sportininkai, ugniagesiai, policininkai.

 

Nors ortokorekcija tinkama bet kokio amžiaus žmonėms, tai bene dažniausiai taikomas korekcijos metodas vaikams nuo 9–10 metų amžiaus, kai korekcija yra būtina, o vaiko drovumas, judrumas, aktyvi veikla trukdo nešioti akinius.

 

Lęšius saugu nešioti ir kūdikio besilaukiančioms moterims, nes jų priežiūros tirpale nėra agresyvių cheminių medžiagų.

 

Nešioja jau penktus metus


Akių gydytojai V.Tolutienei neretai tenka griauti mitą, jog ortokorekciniai lęšiai spaudžia rageną ir juos įsidėti yra gana sudėtinga. Tačiau tai tik pirmasis greitai išnykstantis pojūtis.

 

Trumparegystei koreguoti užtenka mikronų dydžio poveikio, kurio žmogus tikrai nejunta. Įpratusiems nešioti įprastus kontaktinius lęšius, įsidėti ortokorekcinius lęšius nėra sudėtinga. Kai kurie lęšių nešiotojai tvirtina, kad kietus lęšius įsidėti netgi lengviau nei įprastus minkštus. Paprastai prie naujųjų lęšių akys pripranta per 10-15 minučių.

 

„Netgi jei miegate trumpiau nei aštuonias valandas, šie lęšiai netrukdo skaityti, žiūrėti televizorių ar staiga prireikus – vairuoti. Su jais matysite taip pat gerai kaip ir su minkštais kontaktiniais lęšiais ar akiniais“, – aiškino gydytoja V.Tolutienė.

 

Ji paminėjo ir kitą lęšių privalumą. Jei trumparegystė nėra didelė – iki (-)2 D, ortokorekcinių lęšių poveikis juntamas netgi ne vieną, o dvi ar tris dienas iš eilės.  Ar lęšius teks įsidėti kasnakt, ar užteks šią procedūrą pakartoti kas antrą ar kas trečią naktį, priklauso ir nuo žmogaus ragenos storio, ir nuo jos elastingumo.

 

Paprastai ortokorekciniai lęšiai tinkami nešiojimui apie dvejus metus. „Žinoma, lęšius gali tekti keisti ir greičiau, jei augančio vaiko ar bręstančio paauglio regėjimas silpsta, nes ragena auga iki keturiolikos metų.  Tačiau kai kurie itin kruopščiai juos prižiūrintys pacientai tuos pačius lęšius naudoja jau ilgiau nei ketverius metus“, – pasakojo gydytoja V.Tolutienė.

 

Mamyčių klubas

07. Oct 2010, 10:40

Ne tik vaikams ir paaugliams, juk parasyta, kad naudojasi policininkai ugniagiasiai, sportininkai.

laurora laurora 06. Oct 2010, 11:46

as tai nuo 3 metu nesioju akinius. regejimas stabilus - t.y.visa gyvenima vienodas. kazkada dar bandziau taupytis pinigus akiu operacijai lazeriu, bet jos taip ir nepasidariau, o pinigai labai greitai "isejo" kitiems reikalams.

06. Oct 2010, 10:29

o cia tik vaikams ir paaugliams?