Epideminis lygis – Vilniaus, Kauno mieste ir Visagino rajone

Epideminis lygis – Vilniaus, Kauno mieste ir Visagino rajone

12. Jan 2011, 08:40

 

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis epideminį lygį pasiekė Vilniaus (104,9 atv./10 000 gyv.) ir Kauno (103,1 atv./10 000 gyv.) miestuose ir Visagino (116,4 atv./10 000 gyv.)rajone.

 

Varėnos (98,5 atv./10 000 gyv.) bei Prienų (99,0 atv./10 000 gyv.) rajonuose – artėja prie epideminio lygio.

 

 

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytoja Daiva Razmuvienė Mamyčių klubui teigė, jog per praėjusią savaitę sergamumas gripu buvo 3,5 karto didesnis nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

 

Rizikos grupės - vaikai jaunimas, nėštukės

 

Ypač pažeidžiama sergančiųjų grupė yra vaikai ir jaunimas, tad tėvai turėtų imtis visų atsargumo priemonių.

 

Žinoma, nėščiosios yra bene didžiausioje rizikos grupėje. Jei nepasiskiepijo, tuomet kuo mažiau turėtų lankytis masinėse žmonių susibūrimo vietose (koncertuose, kinoteatruose ir kt.), grįžus iš lauko būtinai nusiplauti rankas, naudotis tik vienkartinėmis servetėlėmis.

 

Jei šeimoje yra nėštukė ir darželinukas, jei yra galimybė, nevesti jo į darželį, nes kolektyve yra didesnė tikikybė užsikrėsti ir platinti gripo virusą.

 

Ar būtinai turėtų būti aukšta temperatūra sergant gripu?

 

Anot D.Razmuvienės, aukšta temperatūra tikrai neliudija, kad jau sergate gripu. Jos gali ir nebūti, tačiau jei jaučiamas bendras kūno silpnumas, vangumas, skauda galvą, sąnarius, gali net pykinti, apetitą prarandate – tuomet jau galite įtarti, kad „apsilankė“ gripas.

 

Jei vaikas prarado apetitą, nebenori žaisti, tapo vangus, irzlus, gal pasiskundė, kad galvą skauda (temperatūra gali būti arba ne) – gydytoja patarė nespėlioti, ar tai gripas, geriau iškart kreiptis į medikus.

 

SKIEPIJIMASIS gripo vakcina - viena svarbiausių prevencijos priemonių!

 

Nuo gripo saugo ir kasdienės priemonės:


- dažnai plaukite rankas (neskubėkite, tai turėtų trukti ne trumpiau kaip dvidešimt sekundžių);

 

- stenkitės išsaugoti gerą bendrą sveikatos būklę, gerai išsimiegokite, būkite fiziškai aktyvūs, rūpinkitės psichine sveikata, valdykite stresą, gerkite daug skysčių ir valgykite visavertį maistą;

 

- stenkitės neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu, ir venkite liesti rankomis akis, nosį ar burną;

 

- venkite kontakto su sergančiais žmonėmis ir masinių žmonių susibūrimo vietų.