Dreba kūdikio rankytės ir kojytės

Dreba kūdikio rankytės ir kojytės

12. May 2010, 10:00

„Mamyčių klubas” tęsia atsakymų ciklą į Jūsų klausimukus, skirtus vaikų kineziterapeutei. Ir toliau galite drąsiai klausti apie tai, kas susiję su vaikučio vystymusi.

 

Indrė klausia:

 

Mano sūnui po gimdymo buvo pastebėti  rankų, kojų ir smakro drebesiukai, šiuo metu pastebiu tik tai, kad dreba rankytės. Ar tie drebesiukai yra labai blogai? Kaip gali tai atsiliepti užaugus? O gal tai praeisi?

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:


Tie drebesiukai vadinami tremoru. Jis būdingas pirmais gyvenimo mėnesiais kūdikiams dėl buvusių problemų gimdymo metu ar dėl nesubrendusios nervų sistemos.

 

Kiek suprantu, jis pamažu išnyksta (liko tik rankytėse ir tik retkarčiais), kūdikiui kažko specialaus daryti nereiktų, išaugus tai neturėtų atsiliepti jo sveikatai.

 

Jei tremoras (drebuliukas) taptų intensyvesnis ar pasireikštų kiti nerimą keliantys simptomai, kreipkitės į vaikų neurologą.

 

22. Nov 2013, 17:57

Gimdymas skatintas nes saremiai silpnejo . Skirtos dujos

22. Nov 2013, 17:56

Mano maziukui uz 3d bus 8 savaiteles . Pastebejau , kad jis drebina rankytes verkdamas , buna kartais smakriukas padreba . Galvyte irgi sukioja y sonus . Kame reikalas ? Vitamina d duodu po 2 lasiukus .

04. Jan 2011, 11:35

labai grazi man sita foto😀

14. May 2010, 17:37

sveikos. mums ir drebejo smakriukas, taip pat gerem miksturyte, darem galvos echoskopa. viskas buvo gerai praejo po kokiu 3 men. Mat irgi buvo vandenys pazaliave. Taip pat gimdymo metu vaikuciui truko deguonies. Dabar mums 9 men. ir viskas labai gerai. Pas neurologe buvom viena karta, mums pasake,kad nera butina pas ja lankytis.Viskas praejo savaime.

13. May 2010, 14:16

Mums kai gime vaikelis drebejo viskas kojytes, rankytes, smakriukas. Kojyciu rankyciu drebejimai praejo kokiu 4 menesiu, o smakriukas tik metu. Daugiausia itakos turejo kad gime is zaliu vandenu, reiskias truko deguonies. Israsinejo mums miksturyte gerti, buvo nustatytas per didelis raumenu tonusas. Daremes masaziukus be pertraukos 5 menesius. Baisiausiai pergyvenau. Taip pat daremes galvytes ehoskopija. Kaip gydytojai aiskino cia del nesubrendusios CNS. Dabar mums metukai ir 1 menuo ir jau viskas parejo, lupyte pavirpa tik kai salta.

12. May 2010, 13:29

aha sake man kad del to jog ilgai be vandenu maziukas buvo☹ bet labai man nerima kelia tos jo drebancios rankytes bet aciu dievui liktai laikas po laiko mazeja drebejimas😀