Dažniausi "žieminiai" vaikų susirgimai

Dažniausi "žieminiai" vaikų susirgimai

14. Dec 2010, 08:30


Netiesa, kad lauke žiemą su vaikučiu reikia rodytis kaip galima rečiau. Anaiptol - kvėpuoti žiemos oru netgi naudinga, žinoma, jei nespaudžia daugiau nei dvidešimties laipsnių šaltis.

 

Pagrindinė sąlyga, kaip rengti vaiką einant į lauką - šiltai, bet kad jam nebūtų per karšta!!!

 

Žiema - tikras išbandymas tau ir tavo mažyliui, kuris šiuo laikotarpiu gali sirgti be sustojimo. Tam, kad išvengtum daugelio ligų ir žinotum, ką daryti, susipažink su dažniausiais susirgimais ir jų simptomais bei gydymu.

 

PERŠALIMAS

 

Sloga ir peršalimas – įprasti negalavimai, kuriais vaikučiai skundžiasi žiemą. Peršalimu vaikai gali sirgti net iki 10 kartų per metus ir dažniausiai – žiemą.

 

Peršalimą gali lydėti nedidelė temperatūra, sloga ir kosulys. Naujagimiams tokį peršalimą sunku iškęsti, nes jie dar nemoka kvėpuoti pro burnytę, todėl užgulusi nosytė jiems kelia didelį diskomfortą.

 

Vienas iš pačių efektyviausių būdų, norint išvengti peršalimo ir infekcijų – plauti rankas – tiek mažyliui, tiek ir tėveliams. Tačiau nepamiršk, kad vaikutis turi augti švarioje, bet ne sterilioje aplinkoje.

 

Ką daryti vaikučiui peršalus?

 

Tegu mažylis daugiau ilsisi, svarbiausia peršalus – daug gerti. Jei susirgimas sunkus, lydimas aukštos temperatūros, tuomet kūdikiui nuo trijų mėnesių reikia duoti gerti vaistukų (žinoma, pasitarus su pediatru).

 

BRONCHITAS

 

Mažylio kvėpavimo organai dar nėra pakankamai sustiprėję, todėl bet kokia viršutinių kvėpavimo taku infekcija vaikučiui gali iššaukti bronchų uždegimą – bronchitą.

 

Bronchito simptomai:

 

Jei vaiko veide matyti visi peršalimo požymiai ir dar jį kankina kosulys, dažna gydytojo diagnozė – aštrus bronchitas. Pradžioje kosulys būna sausas. Po kurio laiko jis tampa švelnesnis. Bet jei kosulį lydi švilpimas, tuomet greičiausiai tai – obstrukcinis bronchitas.

 

Antrasis bronchito variantas apibūdinamas taip: būdami netoli vaiko, girdite, kaip jo kiekvienas iškvėpimas lydimas tam tikro švilpesio. Vaikų bronchai siauri, o esant uždegimui, jie dar susiaurėja, todėl oras pro juos praeina labai sunkiai, todėl girdimas švilpesys.

 

Ką daryti sergant šia liga?

 

Pasikartojantis bronchitas nedėkingas tuo, jog ištampo bronchų sieneles, todėl padidėja rizika ateityje susirgti astma. Todėl labai svarbu gydyti kosulio pradžią ir nesustoti, kol jis visiškai neišnyks.

 

Pirma, ką reikia daryti vaikučiui sergant bronchitu – sumažinti bronchų spazmus. Tam gydytojas išrašys spazmolitikus arba priešuždegimines priemones, mažinančias bronchų paburkimą.

 

Specialus drenažinis masažas padės išvalyti vaikučio bronchus nuo susikaupusio juose gleivių. Esant drėgnam kosuliui padės šildantys kompresai ant krūtinės ląstos. Tačiau atminkite, kad esant švilpiančiam kvėpavimui (ir kai yra aukšta temperatūra), daryti mažyliui masažą ir dėti šildančius kompresus ant krūtinės negalima.

 

ŪMI AUSŲ INFEKCIJA

 

Esant slogai dažnai vaikams ima skaudėti vieną ar abi ausis. Vaikas tampa neramus, verksmingas, priešinasi, jei mama ar kuris kitas šeimos narys prisiliečia prie ausies. Šiuos simptomus dažnai lydi ir pakilusi temperatūra.

 

Mažylį reikia kuo greičiau parodyti gydytojui, nes gali būti, kad jam – vidurinės ausies uždegimas. Tinkamas ir laiku pradėtas gydymas gali užkirsti kelią įvairioms komplikacijoms. Nes, jei ausies uždegimas pasikartos, skystis ausyje gali užsilaikyti ir sudaryti apsauginę sienelę, toėl vaikui gali suprastėti klausa.

 

Ką daryti esant ausies uždegimui?

 

Vaiko ausytes reikia saugoti nuo drėgmės, negalima jų plauti muilu ar maudytis. Jei mažyliui daugiau nei 3 mėnesiai, galima naudoti priešinfekcines priemones. Žinoma, kreipkitės į savo gydytoją, kuris galbūt išrašys antibiotikų.

 

FARINGITAS (gerklės uždegimas)

 

Tai ryklės gleivinės uždegimas, kuriam būdingas:

 

karščiavimas,

galvos skausmas (gali būti ir pilvo skausmas),

sloga,

kosulys ir konjuktyvitas,

organizmo vandens netekimas.

 

Faringitas dažniausiai „nebūna vienas“, todėl dar žinomas tonzilofaringitas (ryklės ir tonzilų uždegimas), nazofaringitas (nosies gleivinės ir ryklės uždegimas).

 

Tik 15 procentų pacientų, kurie kreipiasi į gydytojus dėl gerklės uždegimo (ūmaus faringito arba tonzilofaringito), serga bakterine (streptokokų) sukelta infekcija. Visais kitais atvejais šį susirgimą sukelia virusai.

 

Mažylis negali pasakyti, kas jam skauda, tačiau jei rydamas maistą ar gėrimą jis pradeda verkti, galima įtarti, kad jam skauda gerklę.

 

Ką daryti šios ligos atveju?

 

Kūdikiams nuo 3 mėnesių galima duoti paracetamolio, šiltų švelnių gėrimų. Jei situacija negerėja per 2-3 dienas, reikėtų kreiptis į gydytoją.

LARINGITAS

 

Tai ūminė infekcinė liga, kuriai būdingas trachėjos ir gerklų uždegimas. Gali atsirasti sausas kosulys, pakilusi temperatūra ir kvėpavimo sunkumai.

 

Ką daryti susirgus šia liga?

 

Inhaliacijos palengvins kvėpavimą ir sumažins kosulio priepuolius. Tačiau vis tiek geriau paskambink gydytojui, kad jis paklausytų vaikučio kvėpavimo ir paskirtų tinkamą gydymą.

 

Plačiau apie laringitą: viskas-ka-norejote-zinoti-apie-laringita-pediatres-patarimai

 

 Aflubin Pine

 

Šio pušų sirupo nuo kosulio sudėtyje yra ispaninio čiobrelio, rutulinio eukalipto, pipirmėtės eteriniai aliejai bei juodųjų serbentų lapų ekstraktas, kuris pasižymi atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis. O rausvažiedės ežiuolės ir propolio ekstraktai padeda stiprinti imuninę sistemą. Be to, jis neturi cukraus!

 

Aflubin Pine sirupas vartojamas:

-Suaugusiesiems galima jį gerti po 1 valgomąjį šaukštą tris kartus per parą.

-Vaikams, vyresniems nei 6 metų, vartoti po 1 arbatinį šaukštelį tris kartus per parą.

 

1

 

Natūralus jūros vandens tirpalas Freenosal!

 

1

 

FREENOSAL


Freenosal – tai išvalyto jūros vandens gamtinės kilmės tirpalas. Freenosal esanti druskos koncentracija, kurią sudaro mineralinės medžiagos ir mikroelementai, yra lygiai tokia pati kaip ir druskos koncentracija, esanti žmogaus organizme – maždaug 9 gramai litrui.

 

-Pagerina kvėpavimą pro nosį

-Galima juo plauti nosies ertmę kasdien

-Galima naudoti kaip papildomą priemonę gydant rinitą ir sinusitą

-Neturi konservantų

27. Jan 2011, 20:06

gal kas zino,kaip gydyti kosuli apelsinu sirupu?Tik zinau,kad reikia virti tarkuota apelsina su visa zievele,ir dar cukraus iberti.Tik as nezinau,kokiu santykiu juos sudet ir ar nereikia vandens ipilt?Bet girdejau,kad labai padeda

14. Dec 2010, 13:20

mes tik gerklyte issigydem, bet va kosulys nepraeina vis, karts nuo karto uzsikoso, bet slapiai taip, dar nosyte bega..

14. Dec 2010, 12:01

Mes kolkas nesergam, labai puikus straipsnis😀

14. Dec 2010, 11:44

mes va turim tonziliu uzdegima...antibiotikai..gydomes..

14. Dec 2010, 09:56

ai tos ligos ☹