Būtina perskaityti kiekvienai mamai: Ką daryti užspringus vaikui?

Būtina perskaityti kiekvienai mamai: Ką daryti užspringus vaikui?

06. Dec 2013, 16:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Vilniaus visuomenės sveikatos biure lektorė Ala Cholopova paskaitoje Mamyčių klubo mamoms taip pat išsamiai paaiškino ir mokė, ką daryti, kuomet mažylis užspringsta.

Užspringimu vadinama, kai į kvėpavimo takus patenka blogai nurytas maistas ar skystis. Vaikai gali įkvėpti įvairių mažų daiktų, riešutų ar morkų gabaliukų, taip pat jeigu buteliukyje yra per didelė skylutė - užspringti pienu.

Pirmoji pagalba užspringus:

 • Jeigu užspringo ir kosėja, leisti išsikosėti ir nieko nedaryti;
 • Jeigu kūdikis iki vienerių metų svetimkūnio neiškosėja pats tuomet pasiguldyti jį išilgai ant kelių  vos vos žemyn galva, kaire ranka suimti už apatinio žandikaulio tam, jog būtų atviri kvėpavimo takai ir dešinės rankos delnu ar dilbiu penkis kartus greitai spustėlėti tarp menčių slystant į viršų.
 • Jeigu vis dar svetimkūnis nepasišalina - apversti kūdikį ir panašų judesį daryti tarp spenelių stebint vaiko būklę. 

20131205225524-36560.jpg20131205225604-55679.jpg

20131206110310-61112.jpg

20131206110400-27174.jpg

Jeigu nematote, NEIEŠKOKITE AKLAI SVETIMKŪNIO BURNOJE, nes galite įstumti tik giliau!

 • Jeigu vaikas vyresnis nei vieneri metai, iki trejų metų amžiaus galima pasiguldyti skersai kelių ir daryti tą patį kaip ir kūdikiui iki vienerių;
 • Vyresniems nei treji metai (net nuo dvejų) galima daryti Heimlicho stūmį: atsistoti iš už nugaros ir sunėrus savo rankas į kumšt virš bambos tarp šonkaulių spustelėti slystant į viršų. 
 • Jeigu esate dviese - vienas asmuo padeda vaikui, kitas kuo greičiau kviečia pagalbą;
 • Jeigu vaikas kvėpuoja - pirmiau kvieskite pagalbą, tada bandykite padėti;
 • Dirbtinis kvėpavimas kūdikiams iki vienerių metų daromas apžiojant ir burnytę, ir nosytę;

Dėl anatominių priežąsčių ir netvirtų kaklo raumenų GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA KRATYTI VAIKĄ ŽEMYN GALVA. Galite pažeisti kaklą ar net smegenis. 

Net jei ir viskas baigėsi laimingai, apsilankykite pas gydytoją, kuris patikrins ar tikrai pasišalino visas svetimkūnis.

PREVENCIJA:

 • Valgykite ramioje aplinkoje;
 • Darykite tai maitinimo kėdutėje;
 • Venkite vynuogių, riešutų, čiulpiamų saldainių, morkų;
09. Dec 2013, 13:18

Po paskaitos tikrai daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir mažiau baimės pagalvojus apie tokius atvejus. Iki šiol nežinojau, kad dirbtinis kvėpavimas mažiesiems daromas apžiojant ir nosytę, o ką jau kalbėti apie užspringusio vaiko gelbėjimą. Labai naudinga informacija, ypač, kuri paneigia mitus. Būtinai papasakokite artimiesiems, kurie rūpinasi jūsų mažyliu.

06. Dec 2013, 18:40

tikrai gera pamoka.pirmasis aciu D nei karto nebuvo uzspringes.forumuose daug kur mamytes raso kad reikia staigiai pakelti uz kojyciu.labai gerai kad tai parasete 😀