Būk matomas!

Būk matomas!

29. Nov 2011, 00:00

 

Pirmąją žiemos dieną, 2011-12-01 pradedama vykdyti socialinė akcija „Būk matomas“, kuri atšvaitų nesegimo problemą siūlo išspręsti alternatyviu būdu. Vilniuje esančiame LIPDYK DOVANŲ CENTRE (Ulonų g. 5) visą tamsųjį metų laikotarpį viršutiniai drabužiai bus dekoruojami šviesą atspindinčiomis detalėmis ir lipdukais.

 

Kaip rašoma pranešime spaudai, nors segėti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius daiktus tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui privaloma,  dalis pėsčiųjų vis dar nesirūpina, kad būtų matomi kelyje. Dažniausia to priežastimi įvardinama tai, jog tiesiog neturi šviesią atspindinčio daikto ar atšvaito arba pamirštama prisisegti.

 

"LIPDYK CENTRAS" pradeda vykdyti akciją „Būk matomas“, per kurią bus tvirtinami  šviesą atspindintys  lipdukai ant viršutinių drabužių.

 

Kaip pasakoja šio centro vadovė Jurgita Pocienė, akciją pradėti paskatino mažųjų eismo dalyvių – vaikų saugumas.

 

„Vaikai ne visuomet segi atšvaitus. Taip nutinka ne todėl, kad tėvai nepasirūpina šiais šviesą atspindinčiais daiktais ar nepaaiškina, kodėl juos reiktų segėti. Vaikai neretai juos pameta ar tiesiog pamiršta, - pasakoja J.Pocienė, - Šią akciją sugalvojome todėl, kad labai dažnai kelyje matome vaikus be jokių atšvaitų. Dabar, kai temsta taip greitai, net ir pavakarę kelyje vaikus be atšvaitų pastebėti yra sudėtinga. Todėl tėvams pasiūlėme paprastesnį būdą - specialia šviesą atspindinčia plėvele dekoruoti viršutinius drabužius. Toks atšvaitas niekada nepasimes, o tai  pat net ir pagyvins viršutinius apdarus.“

 

Nuo gruodžio 1 d. vaikams iki 12 metų šviesą atspindintys elementai ant drabužių bus klijuojami nemokamai. Tai dovanoja „Lipdyk dovanų centras“, įsikūręs Vilniuje, Ulonų 5. Kartą per mėnesį planuojame šią akciją vykdyti ir Kaune, partnerių parduotuvėje HITRA, Gaižiūnų 5.   Socialinė akcija „Būk matomas“ bus vykdoma tol, kol už lango bus niūru ir tamsu.