Brolis muša jaunesnę sesutę! Padėkite!

Brolis muša jaunesnę sesutę! Padėkite!

21. Oct 2012, 08:30

Sveiki. Rašau jums, nes jau esu beviltiškoje padėtyje. Bet apie viską nuo pradžių.

 

Mano sūnus jau gimęs buvo irzlus ir neramus. Tačiau paaugo, jau, atrodė, viskas pasimiršo. Gimė sesutė. Jis labai mylėjo ją ir vis bučiuodavo. Žinoma, dėmesio gavo mažiau, bet stengėmės kaip galėjome dėl jo. 

 

Dabar sesei 1,5 metų. Ji labai nori su broliu žaisti, o kartais viską griauna. Tada sūnus užpyksta taip, kad jai net suduoda. Nesvarbu, nei su kuo, nei kur, tiesiog muša arba iš tolo meta. Paskutiniu metu net ji prie jo neprieina, jau jis ant jos arba rėkia, arba pasiruošęs duoti.

 

Labai dažnai verkia isteriškai... kartais dėl tokių niekų, kad, atrodo, per visą dieną nieko kito jis nedaro, kaip tik rėkia, mušasi ir visokias išdaigas krečia. Aš tokį elgesį suprantu kaip dėmesio stoką. Tad stengiuosi pasikalbėti, pažaisti kartu, padainuoti, pasportuoti.

 

Kol kartu su sūnum bunu, viskas lyg ir gerai, bet tik galvą nusuku, jau jis ką nors iškrečia ar sesę skriaudžia. Tada ji subaru, dabar jau ir garsiai rėkiu, buna net rykštele grasinu. Jis atsiprašo, bet po 1 min. ir vėl taip negerai elgiasi. Ką man daryti?

 

Aš jau nebežinau, kaip kovoti nei gražiuoju, nei piktuoju!  Dabar jau bijau net nusisukti, kad ko nepadarytų sesei ar šiaip ką pavojingo. Atrodo, mano vaikas sumažėjo, nebesupranta - nei kur elektra, nei kur galima, nei kur ne. Net 2 metukų viską jau žinojo ir bėdų tokių nebuvo. Dabar jam jau 4, bet jau kartais galvoju, gal jis nevisai sveikas.

 

Jis nesupranta, kad kažkam skauda, kad negerai elgiasi, toks bejausmis, beširdis atrodo... Gal galit man padėti? Gal man jau laikas į ligoninę? Tiesiog nežinau, ką daryti ir nuo ko pradėti!

 

Raminta

 

Nuo MK: Psichologė atsakys artimiausiu metu, o kol kas patarkite mamytei iš savo asmeninės patirties.

21. Oct 2012, 09:38

as taip pat manau,kad jusu vaikas visiskai sveikas,tiesiog reikia stengtis kai glaudziate viena,tuo pat metu glausti ir kita,kad nesijaustu vaikas nuosaly,suprantu ,kad buna kantrybe truksta kai vaikas taip elgiasi,nes manoji dukryte taip pat buna panasei elgiasi,bet kartais rekimu nieko neisaiskinsi ,o uztenka stengtis sneketi graziai ir liaujasi isdykaut ,linkiu kantrybes

21. Oct 2012, 08:59

manau jusu sunelis yra visiskai sveikas. Kiekvienas vaikas skirtingai reaguoja i seimoje atsiradusi leliuka. Mano dukrai 2.8metukai ir nesenai buvo pusesere grizusi. Tai ji pilnu tempu vel viska atlikinejo i pampi, pradejo seiliotis, maivytis, net kandziotis. Manau tai yra normalu,nes vaikas seniau gavo zymiai daugiau demesio nei dabar. Gal jo neklusnumas slypi kazkur giliau. Juk jus ant jo saukiat, o ant seses niekada nesaukiat ir visada ginate sesute,o jis lieka pastovej blogietis.