Batukus rinkite itin atidžiai!

Batukus rinkite itin atidžiai!

31. May 2012, 08:30

Specialistai pataria atidžiai ir rūpestingai rinkti vaikams basutes ar batukus, kad jie nepakenktų besivystančiai mažylio pėdai.

 

Vaikams kojos bus reikalingos visą gyvenimą, todėl labai svarbu, kad kojų kaulai ir raumenys vystytųsi laisvai ir nekliudomi. Jei avalynė per maža arba spaudžia minkštus kaulus, koja iš vidaus stengsis prisitaikyti prie bato formos, dėl to ateityje žmogus gali patirti daugybę problemų.

 

Vaikų kojos auga etapais

 

Per visus 18 augimo metų keičiasi vaiko kojų forma, proporcija ir struktūra.

 

Vaikų kojos auga etapais. Per pirmuosius dvejus metus koja auga apie 2 cm per metus (maždaug pusė dydžio kas 2 mėn.). Nuo 2 iki 3 metų šis skaičius kitoks – 1,5 per metus, arba pusė dydžio kas 3 mėn.

 

Vėliau koja pradeda augti lėčiau: iki 13 – 15 metų amžiaus per metus koja paauga 1 cm.

 

Todėl esant tokiam augimo tempui, pasak specialistų, vaiko kojos dydį reikia tikrinti keliolika kartų per metus. Tai itin svarbu jaunesnio amžiaus vaikams, nes nervų galūnės jų pėdoje dar nėra visiškai išsivysčiusios ir jiems sunku paaiškinti, ar jų batai spaudžia, ar ne.

 

Mažylių iki 2 metų pėdos

 

Pėda yra labai minkšta ir lanksti. Kaulai dar „nesusijungę“ ir pėdos skliautas dar nesusiformavęs – daug riebalinių audinių ir neišsivysčiusių raumenų, dėl kurių pėda atrodo plokščia. Platus priekis – būdinga tokio amžiaus vaikų pėdos forma.

 

Vaikų nuo 3 iki 7 metų amžiaus pėdos

 

Pėda tebėra minkšta ir lanksti. Skliautas jau pradeda vystytis kartu su raumenimis. Pėdos forma siaurėja, tačiau tebėra platesnė, nei suaugusiųjų.

 

Paauglių nuo 8 iki 12 metų pėdos

 

Lankstumas šiek tiek sumažėjęs, tačiau koja tebėra labai jautri spaudimui. Pėdos skliautas beveik išsivystęs, o pėdos forma panaši į suaugusiųjų. Tačiau pėda dar palyginti plati.

 

Kaip tinkamai pritaikyti batus?

 

Batas turi būti prigludęs ties keltimi ir laisvas priekinėje pėdos dalyje. Norint tai vizualiai suvokti, suimkite ranka riešo priekinę dalį, kad pirštai būtų standžiai suspausti. Kitu atveju laikykite tik suspaustą riešą ir pajusite, kaip laisvai ir nesunkiai gali judėti pirštai: maždaug taip turi jaustis koja.

 

Nykščio taisyklė yra tokia: nuo piršto galo iki bato priekio turi likti 1,5 cm dėl 3 priežasčių:

 

- apie 0,5 cm skirta pėdos slydimui vaikštant

- apie 0,75 cm palikta kojai augti

- apie 0,25 cm pirštus gaubianti dalis.

 

Ar lengvai randate tinkamą avalynę savo vaikučiui?

 

31. May 2012, 12:58

o mes nešiojam visokius 😀 Žinoma stengiuosi pirkti tik tokius, kurių bent vidus būtų be sintetinių medžiagų. Tačiau nesibaidau ir brolio nešiotus batukus sesei apmauti. renkuosi batukus kurie nespaustų kojytės, ir turėtų tvirtą užkulnį, daugiau jokių reikalavimų formai neturiu.
Kai auginau pirmą vaiką tai labai žiūrėjau,kad ir supinatoriai būtų, kad turėtų ortopedų patvirtintus sertifikatus, kad kojytei nekenkia. Bet taip rinkausi pirmus pirmo vaiko batukus. Po kelių apsilankymų pas ortopedą apsiraminau 😀 Svarbiausia, kad kojos odelė nešustų, neprakaituotų, ir nespaustų kojytės. Man keli ortopedai teigė, kad batas negali iškreipti kojos. Nešiodamas gali nuzulinti batus, "nukleišti", bet tai koja formuoja batą pagal save, pats batas negali formuoti kojos.
Spec. batai riekalingi tik vaikams, kurie turi judėjimo ar kojyčių vystymosi problemų 😉

31. May 2012, 11:37

mes nesiojame tik ortopedinius, beje ortopediniai batukai buna kiek sunkesni 😀

31. May 2012, 08:34

na pirkome is ecco, tikrai geri batukai, o dabar uzsisakeme ortopedinius, aisku jie kietesni, gal kazkiek nelabai patogu vaikui, bet kai priprato tai puikiai eina, o kojai manau tikrai gerai yra ortopediniai