Bėgioti basomis po šiltą smėlį, šlapią žolę ar smulkius akmenukus labai naudinga visiems, ypač mūsų mažiesiems.
- Vaikų kojų pėdutėse yra daug aktyvių taškų, susijusių su vaiko centrine nervų sistema bei kuriuos stimuliuojant aktyvėja jo psichomotorinis vystymasis.
- Vaikščiojant basomis per nelygius paviršius - smėliuką, žolę, akmenukus - ne tik masažuojamos vaikų pėdutės, bet ir stimuliuojami minėtieji taškai, o tai reiškia, turi teigiamos įtakos vaikų vystymuisi, netgi jo mąstymui.
- Žinoma, tai neabejotina naudinga vaikų fizinei sveikatai: vaikščiojant basomis po nelygius paviršius gerėja vaiko koordinacija ir pusiausvyra, stiprėja raumenukai.
- Jeigu yra bent menkiausia proga, leiskite savo mažyliui pasivaikščioti basomis. Kad jam būtų smagiau, nusiaukite batus ir jūs.
- Įvairius paviršius galite susikurti ir namie - iš kruopų, kankorėžių, kaštonų, šakelių ir kt.
Gali būti, kad mažyliui iš pirmo karto nepatiks „nestabilus“ smėlis prie jūros. Tada iš pradžių jam leiskite basomis pavaikščioti tvirtesniu paviršiumi: žole, lauko keliuku, o tik tada pasiūlykite minkštą ir iš po kojų slystantį pajūrio smėlį.
Panašiai ir su jūra: pirmą kartą pamatęs milžinišką jūrą, mažutėlis gali jos išsigąsti. Tad pažintį su dideliais vandens telkiniais pradėkite nuo tvenkinio, upės ar ežero. O jau tada ir prie jūros mažylis jausis daug saugiau.
Dėmesio! Jei nesate tikra, kad vieta, kurioje mažylis vaikščios, yra švari ir saugi jo kojytėms, verčiau atidėkite „basų kojų mokyklą“. Tik įsitikinę, kad aplink nėra sudužusių butelių, nuorūkų ir gyvūnų paliktų „dovanėlių“, leiskite mažyliui lakstyti basomis.
Maniškė, nors ir nebe mažylė, vistiek mėgsta basa lakstyti! Ir aš savo vaikystę prisimenu basakoję- pats didžiausias malonumas - basom per rasotą žolę ar įkaitusias kelio dulkes!?
Ar jūsų mažyliai mėgsta būti basakojais namie, o vasarą - lauke? 😀