Automobilio kėdutėse sėdės vaikai iki 10 metų?

Automobilio kėdutėse sėdės vaikai iki 10 metų?

12. Feb 2012, 00:00

Susisiekimo ministerija inicijuoja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, kuriais siekiama labiau apsaugoti vaikus kelyje ir sumažinti eismo įvykiuose nukenčiančių vaikų skaičių.

 

Kėdutėse sėdėtų ir vyresni vaikai


Numatoma tikslinti vaikų vežimo automobiliais tvarką, pagal kurią visi vaikai iki 135 cm ūgio (tai yra, apie 9-10 metų amžiaus) būtų vežami naudojant tik specialias jų ūgiui ir svoriui pritaikytas atitinkamos grupės sėdynes, kaip to reikalauja bendros Europos Sąjungos taisyklės. Kai kuriose ES valstybėse vaikams pritaikytos sėdynės būtinos iki 150 cm ūgio.

 

Šiuo metu KET leidžia ant galinės automobilio sėdynės vežamus vaikus nuo 3 metų amžiaus prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiems. Tačiau toks saugos diržas negali tinkamai apsaugoti vaikų dėl jų mažesnio ūgio, kitokio kūno sudėjimo, svorio.

 

Dar saugesni mokykliniai autobusiukai


Kitas svarbus pakeitimas skirtas saugiam vaikų vežimui mokykliniais autobusais užtikrinti. Numatoma uždrausti mokykliniais autobusais vežti daugiau vaikų nei yra įrengtų sėdimų vietų, neleisti vežti stovinčių vaikų. Taip pat siūloma numatyti vaikus lydintį asmenį (mokykliniame autobuse šią pareigą galėtų atlikti ir vairuotojas), kuris privalėtų užtikrinti saugų vaikų įlipimą ir išlipimą į transporto priemonę, pagal galimybes įlaipinti ir išlaipinti vaikus stotelėse, palydėti į kitą kelio pusę jaunesnius nei 10 metų vaikus.

 

Kad mokykliniai autobusai būtų geriau pastebimi ir kitų transporto priemonių vairuotojai, artėdami prie mokyklinio autobuso, galėtų geriau įvertinti situaciją ir būtų pasiruošę praleisti į važiuojamąją kelio dalį išėjusius vaikus, siūloma tikslinti šiems autobusams privalomo ženklinimo reikalavimus. Mokykliniuose autobusuose numatoma įrengti įspėjamąsias mirksinčias oranžines šviesas, kurios būtų įjungiamos tik vaikų laipinimo metu ir mirkčiotų paeiliui kairiajame ir dešiniajame transporto priemonės šonuose. 

 

„Imtis tokių pakeitimų paskatino kitų šalių praktika bei praėjusiais metais Lietuvoje įvykusios skaudžios nelaimės, kai du vaikai žuvo išlipę iš mokyklinio autobuso, dar keletas buvo sužeisti“, – teigė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Praėjusiais metais šalies keliuose iš viso žuvo 19 vaikų.

 

Iki kokio amžiaus Jūsų vaikai sėdėjo automobilio kėdutėse?

Kada nenaudojote jų ir segėte įprastais automobilio diržais? Labai įdomi "Mamyčių klubo" narių, gyvenančių kitose šalyse, nuomonė? Iki kokio amžiaus ar ūgio privalomos kėdutės Jūsų šalyje?

 

Kaip vertinate tokius siūlymus?

12. Feb 2012, 12:13

nu o jus paklauskyte nors vienas desimtmetis sutiks?as manau nesutiks vazinieti kaip kudikis 😃 tai as tai iki mokyklinio amziaus sodinsiu i kedute,o paskui tegul pats renjasi ar keduteje vazinieti,ar gale prisegtam

12. Feb 2012, 10:21

mes vaziuojame tik su kedute, ir ja naudosim, kiek imanoma ilgiau. vaikas saugiau keliauja, as ramiau galiu vairuoti masina, ypac, jei vaziuojam i kita miesta, jis uzmiega, keduteje patogu, nereikia galvoti, kad nukris, uzsigaus.

12. Feb 2012, 08:20

as visom keturiom UZ! Manau, kiekvienas pasirenkam tai, kas atrodo saugiausia musu vaikam, as zadu ilgai sunu montuoti i kedute 😃