Ausų uždegimas - ir dėl gausių maudynių

Ausų uždegimas - ir dėl gausių maudynių

25. Jul 2017, 10:19 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip tikina specialistai, įvairiomis ausų ligomis šiltuoju sezonu sergama dėl maudynių. Mat į ausį patekęs vanduo dažniausiai sukelia išorinės ausies landos ligas. 

Kas toliau vyksta? Ausies landos oda išbrinksta, ausis tampa pažeidžiamesnė, pralaidesnė bakterijoms, kurios ir sukelia uždegimus. Dažniausiai jie būna trumpalaikiai, tačiau uždegimas uždegimui nelygu.

Ūmus vidurinės ausies uždegimas pasireiškia:

  • aštriu skausmu,
  • prikurtimu,
  • pūliavimu

Lėtinis vidurinės ausies uždegimas būna dėl nepakankamai gydomo ūminio uždegimo. Lėtinės ausų ligos dažniausiai prasideda vaikystėje pasikartojančiais uždegimais, kurie laiku nesuteikus pagalbos gali sukelti rimtų komplikacijų.

Viena iš lėtinių ligų – cholesteatoma – yra gana dažna vaikų ir suaugusiųjų klausos netekimo priežastis. Ši liga pažeidžia klausos kaulelius, vėliau išplinta į greta esančius nervus, galvos smegenis. Gydoma operuojant. 

O ar žinote, kokiais atvejais gali prakiurti ausies būgnelis? Ausies būgnelis gali suplyšti dėl traumos, stipraus antausio. Dažniausiai tokie trauminiai plyšiai per kelias savaites suauga patys. Reikia tik saugotis, kad kartu su vandeniu per būgnelio plyšį į ausies vidų nepatektų infekcija.

Būgnelis gali plyšti ir dėl ausies uždegimo, kai pūliai kaupiasi už būgnelio vidinėje ausyje ir susidaro didžiulis spaudimas. Jei uždegimai kartojasi, būgnelis gali ir nesugyti. Tuomet reikalinga operacija, kurios metu būgnelis užlopomas.

Įtarus ausų uždegimą rekomenduojama nedelsiant kreiptis į vaikų ar šeimos gydytoją, kuris parinks tinkamiausią gydymą.