Augustino pirmas kietas maistas - naminis obuolys

28. Aug 2010, 08:00

Nors mažasis toli gražu nebe kūdikėlis, o vienerių ir 3 mėnesių vaikas, bet viską puikiai prisimenu... Nes tai sukėlė man nemažai streso!

 

Būtų džiugu, jei mūsų praeitas kelias kam nors praverstų...

 

Maždaug iki 6 mėnesių motinos pienas patenkina visus kūdikio maisto ir skysčių poreikius. Todėl jokio papildomo maisto ar skysčių jam nereikia duoti. Tik pavieniams kūdikiams gali prireikti papildomo maisto nuo 4 mėnesių. bet jokiais būdais ne anksčiau!

 

Papildomo maisto tikslas - ne pakeisti pieno mišinį ar motinos pieną, o tiesiog juos papildyti. Mišinys ar MP toliau lieka pagrindiniu kūdikio maistu. Tokias rekomendacijas gavome iš savo šaunios gydytojos.

 

O štai ir pirmas Augustino kietas maistas :)

 

Pirmiausia pasirūpinome, kad mažajam valgytojui būtų patogu ragauti kietą maistą

 

Pradėjome mes pirma ragauti naminį obuolį. O Augustinui buvo 5 mėnesiai. Tiesiog perpjaudavau jį pusiau ir pagrandydavau su šaukšteliu. Pirmą dieną vos vieną šaukštelį, sekančias kelias dienas padidinau iki 3 šaukštelių ir paskirstydavau: ryte, per pietus ir vakare.

 

Oi kaip mažajam patiko!!! Net šaukšto nenorėjo paleisti :)

 

Beje, 5-6 mėnesių kūdikiams turi būti sutrintas, panašus į grietinę, nes jau dažnam esantys priekiniai dantukai yra skirti maistui atsikasti, o kramto mažylis dantenomis - tiesiog jomis trina maistą.

 

Štai toks buvo mūsų obuoliuko paragavimas. Pradedančios primaitinti mamytės, linkiu jums ne pergyventi, o vadovauti sveiku protu, motiniška nuojauta ir gydytojų rekomendacijomis. O mažiausiai klausyti mamų, ypač močiučių. aišku kalbu ne apie visas, bet dažniausiai šie žmonės linkę perlenkti lazdą :)

 

O štai kokius ''chorus'' mano Augustinas dainuodavo laukdamas savo skaniosios porcijos...

 

Mama Sigita (regina) ir Augustinas 

 

23. May 2013, 11:29

kaip miela 😉

29. Aug 2010, 11:06

aciu uz grazius komentarus😉

28. Aug 2010, 20:17

grazutis vaikiukas😉niu prisijuokiau,saunuolis,geras balsiukas mazojo berniuko😉

28. Aug 2010, 18:45

😀 koks grazuoliukas, pasaka 😀 🌷

28. Aug 2010, 13:03

kokia gera foto su tuo sauksteliu😃 mes nuo 4.5 men pradejome ragauti...

28. Aug 2010, 09:28

kur cia busi kantrus kai maista matau 😃