Atsargiai su kalėdinių saldumynų gausa vaikams!

Atsargiai su kalėdinių saldumynų gausa vaikams!

22. Dec 2016, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kokios gi Kalėdos vaikams be saldainių, šokolado, pyragų! Daugelis vaikučių nuo Kalėdų senelio gauna ne vieną dėžutę įvairių saldumynų. Tačiau būkite budrūs, kad jūsų atžala per dieną nesuvalgytų jų visų! Kokie iš jų ypač kenkia mažyliams?

Rinkitės sveikus saldumynus

Pasal mitybos specialistės Natalijos Petruchinos, iki 2-3 metų amžiaus vaikams nederėtų duoti saldumynų, todėl patariama rinktis sveikus saldėsius – džiovintus vaisius, slyvas, razinas, desertus iš šviežių vaisių, pvz.varškę su bananais. Vėliau jau galima vaikui duoti ir saldainių, imbierinių sausainių ir klasikinių saldumynų.

Jeigu vaikas gavo šventėms maišiuką saldainių, tuomet pasakykite, kad juos galima valgyti tik po pagrindinio valgio – pietų ir tik po vieną.

Visi žinome apie saldumynus, kurių vaikui valgyti nepageidautina. Mitybos specialistė nerekomenduoja vaikams siūlyti saldumynų, turinčių dažiklių ir saldiklių. Juos turi įvairių spalvų guminukai. Jie neturi cukraus, tačiau sudėtyje yra dirbtinių saldiklių.

Sveikais saldumynais laikomi visi džiovinti vaisiai, Iš jų galima išvirti kisielių. Taip pat vertinga valgyti užšaldytas ar konservuotas savo sultyse uogas. Galima pagaminti įvairius pieno kokteilius, vaisių žele.

Pagrindinis vaikų mėgiamas saldumynas – šokoladas, tačiau specialistė įspėja, kad jame yra medžiagų, sukeliančių priklausomybę. Patiems mažiausiems jo geriau neduokite arba kaip galima mažiau.

Neskatinkite saldainiais

Niekuomet neskatinkite vaiko žadėdami gabalėlį šokolado arba saldainį. Sugalvokite kitą prizą nusipelniusiam mažyliui, pavyzdžiui, leiskite padaryti tai, ką vaikas labiausiai mėgsta, arba pažadėkite smagų žaidimą drauge. Dėmesys iš tėvų pusės yra geriausia paskata vaikui, todėl vietoj atlygio „saldainis“ pasiūlykite drauge pažaisti mėgstamą žaidimą, pastatyti didelį bokštą iš Lego arba virtuvėje drauge išsikepti mėgstamų sausainių.

Taisyklės skirtos visiems

Sukurkite namų taisykles, pavyzdžiui, kad saldumynai valgomi tik po valgio. Arba, kad saldumynai valgomi savaitgalį. Tada laikykitės taisyklių, nenusiženkite joms. Beje, tos pačios taisyklės turi galioti ir jums. Neslėpkite saldainių spintoje, kad galėtumėte paslapčia nuo vaiko suvalgyti.

Vienas didelis ar trys maži

Jei jau perkate saldumynų, verčiau pirkite ne vieną didelį saldainį, o tris mažus. Mažylis suvalgys vieną, antrą, o trečio gal ir nenorės. O suvalgyti visą didelį saldainį jam gali būti garbės reikalas.

Dėmesio! Mokykite vaiką saikingo saldainių valgymo. Nelaikykite namuose saldainių, atsisakykite jų patys, jeigu svajojate, kad mažylis jų paragautų  kuo vėliau.