Atsargiai - slapukė TOKSOKAROZĖ

Atsargiai - slapukė TOKSOKAROZĖ

09. May 2010, 08:30

Toksokarozė gali sužaloti bet kurį žmogaus organą. Todėl ją sunku diagnozuoti, atskirti nuo kitų ligų, pavyzdžiui, astmos, alergijos, karščiavimo.

Su gyvūnų išmatomis patekusi į dirvą toksokarozės lerva 2-25 savaites bręsta, ji ten gali išsilaikyti iki 8 metų. Lerva negali gyventi gryname molyje arba tiesioginėje saulės šviesoje. Todėl iš  šviežių šunų ir kačių išmatų ji stengiasi kuo greičiau patekti į viršutinį žemės sluoksnį.

Iš ten per nešvarias rankas ar nukritusius daiktus toksokarozės lerva gali būti praryjama kartu su pačiomis smulkiausiomis žemės dalelėmis. Dažniausiai toksokaroze užsikrečia vaikai nuo vienerių iki ketverių metų, mėgstantys kišti į burną įvairius daiktus.

 

Didžiausi infekcijos židiniai yra vaikų smėlio dėžės. Kadangi migruojanti toksakorozės lerva žmogaus kūne gali pažeisti bet kurį organą ir ši liga neturi specifinių požymių, ją galima nustatyti tik specialiais tyrimais.

Simptomai labai įvarūs: karščiavimas, bėrimas, niežulys, įvairių organų skausmas.

 

Prieš šešerius metus, kai mano sūnui buvo dveji metai, jis apsikrėtė nuo vyresnio brolio vėjaraupiais, maniau, kad kuo ankščiau persirgs, tuo liga lengviau praeis, bet, deja, skaudžiai klydau.

 

Pirmą ligos parą sukarčiavo iki 41 laipsnio, suglebo, teko skubiai kviesti pagalbą, mus išvežė į Kauną ir paguldė į antrąją infekcinę ligoninę, bet būklė negerėjo, rėkdavo dieną naktį, nesiliovė karčiavimas.

 

Sūnui atliko įvairiausius tyrimus, gydytoja kvietė specialistus koncultacijai, net įtarė meningitą, padarė punkciją, ši diagnozė tai pat nepasitvirtino. Kai nusprendė ištirti dėl toksokarozės, neapsiriko. Laimei, nebuvo pažeistas nė vienas sūnaus organas.

 

Gydymas buvo ilgas ir varginantis. Problema buvo gauti vaistus, kurių Lietuvoje nebuvo, bet pažinčių dėka vaistus gavau iš Carito ir dar padėjau juos gauti kitam vaikučiui, sergančiam ta pačia liga. Nors tie vaistai geriami, teko juos vartoti ligoninėje, nes kaip paaiškino gydytoja, jie labai stiprūs, prilygstantys chemijai, juos rekėjo labai tiksliai dozuoti.

 

Juos naudojant vaiką pykindavo, jis vemdavo, pakildavo temperatūra, jausdavosi silpnai. Mums užteko vieno gydymo kurso, bet dar keletą metų dažnai sirgdavo, būdavo mieguistas, dažnai prireikdavo gydytis ligoninėje. Kiek žinau, ši liga neišgydoma, tik apgydoma.

Teko matyti vaikutį su labai išpūstu pilvu - tai nuo šios ligos pažeistomis kepenimis, kitiems pažeidžia širdį, dar žinau atvejį, kai vaikas apako viena akimi nuo toksokorozės.

 

Šią ligą galima įtarti ir tada, kai kraujo tyrimas rodo didelę alergiją.

Mamytėms linkiu būti budrioms ir plauti mažyliams rankeles kuo dažniau, o turinčioms augintinius namuose -  juos tinkamai prižiūrėti.

 

MK: Ačiū mamytei už svarbią ir naudingą informaciją.

07. Jul 2010, 19:21

Sveikos mamytes,noreciau jusu pagalbos, mano suneliui 5menesiukai, bet mus lb smarkiai bere ir slapiuoja berimas ka daryti? buvom pas alergologa pakeitem mysinuka hiperalergiska, bet vistiek beria, cia dermatito tipo.. kaip mum gydytis? ir nuo ko taip gali buti?

10. May 2010, 10:40

nemanau,kad reiktų imtis tokių drastiškų priemonių,jeigu mergytės nėra alergiskos ,o katinėlis prižiūrėtas neturėtų nieko blogo nutikti.

10. May 2010, 10:12

Aš dar besi laukdama savo mylimą kačiuką išvežiau pas mamą. Paskaičiusi šį straipsnį labai susimasčiau - pas mamytę gyvena sesuo su dviem mergytėm. Katinas naminis, prižiūrėtas, bet gal reikėtų užmigdyti..? Labai labai sunerimau.. ☹

09. May 2010, 22:06

☹ baisu

09. May 2010, 13:17

siaubas ☹

09. May 2010, 10:16

siaubas,kokia baisi liga... geriau neleisti vaikui zaisti bendrose smelio dezese...