Atostogaujančių vaikų tykantys pavojai

Atostogaujančių vaikų tykantys pavojai

07. Jun 2010, 08:30

Dauguma tėvelių susiplanuoja atostogas taip, kad netektų sukti galvos apie vaikų priežiūrą. Vieną mėnesį atostogauja mama, kitą tėtis, po to sugalvoja kokiai močiutei, pažįstamai ar auklei patikėti savo vaikelio priežiūrą.

 

O ką daryti tiems tėveliams, kurie turi dirbti, kad išmaitintų savo atžalas ir neturi kam palikti savo vaiko, o darbdavys nesuteikia atostogų, o ir auklės samdyti nėra iš ko... Tad tenka vaiką palikti namie vieną.

 

Laimei, kad aš esu motinystės atostogose ir mano septynmetei dukrytei nereikės būti namie vienai. Nors praėjusią vasarą, kol dar dirbau, teko jai keletą dienų pabūti namuose vienai.

 

Tėtis parlėkdavo jai valgyti paduoti, skambindavome abu jai dažnai ir kad nebūtų labai liūdna, parvežėme iš kaimo šuniuką Čipį. Laimei, išėjau gimdymo atostogų ir tada jau vasarojome kartu.

 

Keletas patarimų tėvams, kurie palieka savo vaikus vienus:


-Nepalikite vaikų vienų prie vandens telkinių, jie turėtų maudytis tik su suaugusiais.

-Priminkite vaikams, kad būdami vieni namie neatidarytų durų nepažįstamiems. Tėvų draugai, pažįstamieji, policininkai, medicinos darbuotojai, santechnikai turi atvykti tuomet, kai namuose yra vienas iš tėvų.

-Vaikas neturėtų pamiršti, kad negalima išeiti iš buto, jei nepažįstamas skambina jam telefonu ir kviečia į laiptinę ar lauką.

-Kalbant telefonu nereikia sakyti savo vardo, pavardės, gatvės, namo ir buto numerio. Jei dažnai skambina tas pats žmogus, būtina apie tai pranešti tėvams. Papasakokite vaikams apie telefoninio sukčiavimo būdus.

-Namie, matomoje vietoje, turėtų būti užrašyti tėvų darbovietės, kaimynų, arti gyvenančių giminaičių, policijos, ugniagesių, greitosios pagalbos numeriai.

-Vaikus įspėkite, kad niekam nepasakotų, kur dirba ir kada grįžta tėvai, kokių vertingų daiktų yra namuose ir kitokios informacijos, kuria gali pasinaudoti vagys ir apgavikai.

-Priminkite vaikams saugaus elgesio kelyje taisykles.

 

Šią informaciją parengė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

 

SMAGIŲ VASAROS ATOSTOGŲ!!!!!!

07. Jun 2010, 09:06

aciu ,ateity butinai pasinaudosime patarimais 😀