Ar yra "mergaitiški" ir "berniukiški" žaislai bei žaidimai?

Ar yra "mergaitiški" ir "berniukiški" žaislai bei žaidimai?

06. Jan 2017, 11:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

20170105165610-46624.jpg

Ar normalu, kai mergaitės karstosi po medžius ir žaidžia su mašinėlėmis, o berniukai ima domėtis lėlėmis ir kitais „mergaitiškais“ žaidimais? Psichologai pasakytų – taip, tačiau tėvai dažniausiai pradeda baimintis, kai jų sūnus ima žaisti su lėlėmis.

„Jeigu mergaitės laipioja po medžius, tai priimama kaip norma arba į tai linksmai pasižiūrima. Bet jeigu berniukas pasiima lėlę, tėvai pradeda fantazuoti, kad gali po to būti neigiamos pasekmės sūnaus vystymosi ir ugdymo procese ateityje. Tačiau tame nėra nieko blogo“, - patikina vaikų psichologė Indrė Pajarskaitė.

Anot psichologės, maži vaikai išbando save įvairiose rolėse – nori tiek pabūti mama, tiek tėčiu, tiek pabūti sese ar broliu. Vaikai taip pat mėgsta persirenginėti seserų ar brolių drabužiais, mergaitės mėgsta žaisti žaidimus, kurie įdomūs jos broliui arba užsiimti ta veikla, kuri įdomi mamai ir tėčiui.

Tai normalus vaikų raidos etapas.

„Nereikia pamiršti, kad vaikų temperamentai yra skirtingi – vieni mėgsta judresnius, aktyvesnius, kiti ramesnius žaidimus. Jei mergaitė iš prigimties yra aktyvi ir jai kelia džiaugsmą lakstymas po medžius (kas žino, galbūt ji įsivaizduoja esanti fėja), tuomet ir leiskime jai tai daryti. Vaikai kuria, fantazuoja ir žaidžia - tame nėra nieko blogo. Tėvams tai atrodo kaip žaidimas, o vaikams tai – tikras gyvenimas“, - pasakojo psichologė I.Pajarskaitė.

V&A mamytė V&A mamytė 07. Jan 2017, 17:14

kažkada skaičiau net straipsnį, kad vyrai geriau orientuojasi erdvėje būtent dėl to, kad žaisdavo su mašinomis, taip lavėja erdvinis mąstymas, tai matyt tik į naudą kad dukrytės irgi jomis pažais.

Natele Natele 06. Jan 2017, 20:17

Aš vaikystėj labai pavydėdavau berniukams įvairių mašinų, o pati nedrįsau mamos prašyti. Labai mėgau metalinį konstruktorių su varžčiukais (lego nebūdavo dar pirkti), iš kurio užtekdavo fantazijos susikonstruoti ne tik mašinytes, bet ir mažų lėlyčių vežimėlius 😀. na kadangi dėl tokių mano žaidimų nieko blogo nenutiko, tai nedraudžiau ir sūnui su mano lėlėmis žaisti ir neprieštaravau jo norui, kai močiutės paprašė lėlytės su vonele kaip gimtadienio dovanos. Iki kazkur 5 metų visi tie žaidimai su lėlėmis baigėsi ir nebepasikartojo, tad nieko blogo nematau, kad dukrytė dabar brolio mašinomis žaidžia - gal gera vairuotoja bus 😀.

Vytulka Vytulka 06. Jan 2017, 18:22

Mano Ignas turi vieną lėlę berniuką, močiutė padovanojo, nematau nieko blogo, juk vyrai irgi vaikus augina, tad nieko baisaus, kad pasups. O merginos šiais laikais mašinas irgi vairuoja, tad atotrūkis tarp lyčių tikrai mažėja. O medžiais tai oi kaip vaikystėje mėgau laipioti ir jokių sijonų nešiot nenorėjau ☺

Sonrisita Sonrisita 06. Jan 2017, 15:28

Pas mus "berniukiškiems" ir "mergaitiskiems" vos keli žaislai priskiriami, t.y. "berniukiški" tie, kuri neįdomūs Austėjai (mazytes metalines masineles), o "mergaitiški" - kurie neįdomūs Deimantui (lėlės ir mergaitiskos figurėlės) 😀 Jei nors kiek žaislas įdomūs, tai ir žaidžia, pvz., Deimantas prisėda pažaist su Austėjos Lego pilimi (bet ima tik princo figurėlę), su lėlių vežimėliu pavežioja Austėją. Austėja įsisuka konstruoti Hot Wheels mašinas, pavėžina ir trasomis. Dėlionės, konstruktoriai, Play doh rinkiniai, žaidimai universalūs 😀

V&A mamytė V&A mamytė 06. Jan 2017, 13:21

Labai pasiseka tiems vaikams, kurie šeimoje auga skirtingų lyčių 😀 nes tada gali ir su sesės lėlėmis, virtuvėle, vežimėliu ir pan. žaisti, o sesė su brolio mašinomis, garažais ir pan 😀 ir nekyla tokių klausimų.
O karstymasis po medžius mano smagiausias vaikystės prisiminimas. Oi kiek kartų esu ir iškritusi iš medžio 😃