Ar verta ragauti putpelių kiaušinių?

Ar verta ragauti putpelių kiaušinių?

30. Mar 2016, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jeigu jau nusibodo paprasti vištų, pasiūlykite vaikams paragauti putpelių kiaušinių -  jie ne tik maži, gražūs ir labai maistingi.

10 faktų apie putpelių kiaušinius

1. Putpelės kiaušiniai sveria 10 -12 gramų.  Viena putpelė per metus gali padėti apie 300 kiaušinių.

2. Putpelių kiaušiniai kambario temperatūroje švieži išlieka iki mėnesio, o šaldytuve – iki dviejų.

3. Putpelės kiaušiniai savo sudėtimi labai panašūs į vištos kiaušinius, o kai kurių vertingų sudedamųjų dalių yra daugiau, pavyzdžiui, dvigubai daugiau turi vitamino A , B1,  B2. Taip pat juose gausu fosforo, geležies, kalio.

4. Putpelės kiaušinius, kaip ir vištos kiaušinius, prieš gaminant reikia nuplauti. Itin kruopščios šeimininkės kiaušinius plauna sūdytame vandenyje, kad geriau nusiplautų ant lukšto esami nešvarumai ir bakterijos.

5. Putpelės kiaušinukus reikia virti trumpiau, negu vištos, jiems virti užtenka 1-2 minučių.

6. Visus virtus kiaušinius kambaryje galima laikyti ne ilgiau kaip dvi tris dienas, o šaldytuve - iki 5 parų.

7. Kai kurie šaltiniai nurodo, kad putpelių kiaušiniai gali būti valgomi su visu lukštu, nes jis minkštesnis, lengviau sukramtomas. Tačiau ir vištų, ir putpelių kiaušiniai gali būti apkrėsti salmoneliozę, nors pastaruosiuose salmoneliozė pasitaiko rečiau.

8. Kūdikio primaitinimo kalendoriuje kiaušinių ragavimui eilė ateina ne anksčiau kaip 10 mėnesį. Gydytojai sutinka, kad pirmai pažinčiai su kiaušiniais putpelės kiaušiniai tinka, nes jie ne taip alergizuoja, kaip vištos.

Kaip visada, susipažįstant su nauju produktu, galioja taisyklė pradėti nuo kruopelės. Taigi, pirmą kartą kūdikiui paragauti galima duoti dešimtadalį putpelės kiaušinio, galima jo įmaišyti į košę. Stebėkite, ar nealergizuoja. 

9. Dietologai sako, kad putpelių kiaušiniai kartais yra "pergiriami" -  suteikti putpelės kiaušiniams didžiulės galios ir laikyti juos „vaistu“ tikrai nederėtų. 

10. Putpelių kiaušiniai – puiki vaikų Velykėlių (savaitė po Velykų) puošmena. Juos taškiukais išmargino motulė gamta, o savo miniatiūriniu dydžiu jie papuoš kiekvieną stalą. Putpelių kiaušinius galima dažyti, taip pat, kaip ir vištos. Pirmiausia juos išvirkite ir tada pamerkite į norimos spalvos dažus. 

Sonrisita Sonrisita 30. Mar 2016, 11:38

Sūnus nemėgsta virtų vištų kiaušinių (dėl įsitikinimo, kad neskanūs jam), bet va putpelių kiaušinukai - idealiai patinka 😀