Ar susirūpinti, jei 7 mėnesių vaikas nenori ropoti?

Ar susirūpinti, jei 7 mėnesių vaikas nenori ropoti?

20. Jul 2015, 09:04 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jei turi klausimų pediatrui, vaikų kineziterapeutui, rašyk savo klausimą redakcijos el.paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt Mes klausimą perduosime specialistui, o jei bus nemažai panašių, tuomet jis apibendrins ir atsakys.

Mamos klausimas:

Mano sūnui – beveik septyni mėnesiai, bet jis visai nesistengia ropoti ar šliaužti. Pakelia šiek tiek užpakaliuką, tačiau atrodo, kad jis jam per sunkus ir vėl nuleidžia. Jokio veiksmo :) Ar tai negerai?

Vaikų ligų gydytoja Roma Valantiejūtė:

Dažniausiai vaikai mokosi ropoti tada, kai išmoksta neprilaikomi sėdėti. Dauguma vaikų išmoksta ropoti sulaukę 6 – 10 mėnesių amžiaus. Kūdikis pradeda atsistoti keturiomis ir siūbuoti į priekį ir atgal. Tai pasiruošimas ropoti.

Yra įvairių ropojimo formų. Kai kurie vaikai išmoksta judėti šliauždami ant užpakalio, laikydami ranką už nugaros, o koją priekyje. Taip pat šliauždami ant pilvo arba verčiasi šonu per visą kambarį.

Ropodami vaikai judina vienu metu ranką ir priešingą koją. Metų sulaukę vaikai jau patyrę ropotojai. 

Jei mažylis neropoja, galite jį paskatinti ir motyvuoti, pvz. padėti jo mėgstamą žaislą netoli jo, jis turėų bandyti jo siekti. Ropojimo privalumai – mokosi suvokti atstumus tarp daiktų, intensyvėja emocijos. Tačiau nereikėtų labai jaudintis, kad neropoja. Būna vaikučių, kad iškart pradeda po to vaikščioti.