Ar siūlote šaldytų pusgaminių vaikams?

Ar siūlote šaldytų pusgaminių vaikams?

05. Nov 2012, 00:00

 

Visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad pusgaminiai, o ypač šaldyti, – nepilnavertis, nekokybiškas, nemaistingas, pilnas konservantų, vartotinas tik labai retais atvejais maistas.

 

Taip pat vyrauja nusistatymas, jog šaldytuose produktuose vitaminų visai nėra (lyginant su šviežiais). Dėl to kaltas šaldymas, kuris suardo visas naudingas medžiagas. Kaip yra iš tikrųjų?

 

Pasak mitybos specialistų, šaldymas priklauso prie sveikiausių produktų išsaugojimo metodų. Užšaldžius produktuose išlieka gerokai daugiau vitaminų nei, pavyzdžiui, konservuojant. Šaldytų produktų skonis lyginant su konservuotais mažiausiai skiriasi nuo šviežių. Ir šiuo atveju nukenčia tik C ir B grupės vitaminų kiekis. Kitų vitaminų ir mineralų temperatūrų pokyčiai taip pražūtingai neveikia.

 

Specialistai priduria, kad jei pagaminti pusgaminiai yra nedelsiant sušaldomi, laikomi nurodytoje temperatūroje (neatšildomi, o nežymūs temperatūros pasikeitimai neturėjo įtakos jų sušaldytam būviui, formai ir pan.), vartotojas juos paruošia laikydamasis nurodytos paruošimo instrukcijos, tokių  pusgaminių maistinė vertė bei kokybė išlieka tokia pat kaip ir paruoštų vartoti atšaldytų pusgaminių.

 

Jie paklausūs, nes iš jų galima greičiau paruošti patiekalus namuose bei viešojo maitinimo įstaigose. Vadinasi, šaldyti pusgaminiai iš tikrųjų palengvina buitį.

 

Vaikai išrinko skaniausią variantą

 

O ar girdėjote apie šaldytus pusgaminius, kurie ne tik palengvina buitį, bet ir yra gaminami be aromato ir skonio stipriklio E621? Vieni iš tokių yra žuvų piršteliai „Viking“. Prieš atrenkant skonį šiems piršteliams, į pagalbą buvo pasikviesti įvairaus amžiaus vaikai ir būtent su jais buvo išrinktas skaniausias variantas.

 

Kadangi gaminant šiuos žuvų pirštelius nededama aromato ir skonio stipriklio E621, jie gali būti gera alternatyva vaikams, kurie nemėgsta nei žuvies, nei žuvų pirštelių, pagamintų iš filė, – žuvų gabalėlių, apvoliotų džiūvėsėliuose. „Viking“ žuvų piršteliai yra pagaminti iš maltos žuvies, tad tai yra puiki išeitis tėvams, norintiems, kad jų vaikai gautų žuvyse esančių naudingų medžiagų.

 

Žuvis – svarbus baltymų šaltinis

 

Visų pirma žuvis – tai svarbus baltymų šaltinis, kurį lengvai įsisavina ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Reikėtų pabrėžti ir tai, jog žuvis mineralinėmis medžiagomis bei vitaminais lenkia mėsą. Joje gausu A, D, C, PP, E ir B grupės vitaminų, taip pat – optimalus kalio ir fosforo kiekis.

 

Jūrinių žuvų sudėtyje yra daugiau jodo junginių, bromo; gėlųjų vandenų – aliuminio, geležies. Ypač vertingos žuvyse polinesočiosios riebalų rūgštys. Mažindamos cholesterolio kiekį kraujyje, jos taip pat mažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, ypač aterosklerozės, atsiradimo riziką.

 

Vertėtų prisiminti, kad E621 – tai vienas iš maisto pramonėje naudojamų aromato ir skonio stipriklių, kuris gali pagerinti nelabai maistingo ingrediento skonį. „Viking“ žuvų pirštelių gamintoja AB „Premia KPC“ siekia, kad žuvų pirštelių mėgėjai jaustų tikrą, o ne dirbtinai sukurtą produkto skonį.

 

05. Nov 2012, 16:05

Pirštelius mėgsta, ir nevalgom kiekvieną dieną, bet kai reikia greitai puikiai tinka 😀