Ar profilaktiniai skiepai yra privalomi?

Ar profilaktiniai skiepai yra privalomi?

23. Sep 2017, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei turite klausimų apie vaiko sveikatą, ugdymą, darželio lankymą ir kt. - rašykite mums: redakcija@mamyciuklubas.lt 

Iš mamos Janinos laiško:

Sveiki. Ar profilaktiniai skiepai yra privalomi  bei kokia profilaktinių skiepų žala ir nauda? Ar mažametį vaiką gali nuvesti paskiepyti pilnametis brolis arba pilnametė sesuo? Ar yra galimybė vaiką paskiepyti namie?

Konsultuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Visuomenės sveikatos specialistė Asta Skrickienė:

1.Lietuvoje skiepai pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nėra privalomi, todėl tėvai gali rinktis ar skiepyti savo vaiką, ar ne.

Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, tačiau ir sukuriama saugi aplinka visuomenei. Kiekviena vakcina yra skiriama apsaugoti žmogaus organizmą nuo konkrečios ligos/infekcijos visą gyvenimą arba tam tikrą laikotarpį. Pavyzdžiui, gripo vakcina – vienam gripo sezonui, difterijos – 5–10 metų.

2.Pagal teisės aktų nustatytą tvarką, prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.

3.Dėl vaiko skiepijimo namie reikėtų kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros administraciją.

Daugiau informacijos apie skiepus rasite čia: http://www.ulac.lt/lt/skiepai