Ar leisti į vieną darželio grupę pametinukus?

Ar leisti į vieną darželio grupę pametinukus?

06. Jul 2018, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt
 
Gavome mamos Indrės laišką apie mišraus amžiaus grupes darželyje. Ji rašo, jog svarsto leisti į vieną darželio grupę sūnų ir dukrą, kurių metų skirtumas pusantrų metų. Kokie yra to pliusai ir trūkumai? 
 
Konsultuoja “Šilagėlės Žvėryne” ikimokyklinio ugdymo specialistė Rasa Paulionienė, www.silagelesdarzeliai.lt
 
Kai vienoje grupėje yra skirtingo amžiaus vaikų, yra ir pliusų, ir minusų. Pirmiausia, mažesnieji, bendraudami su didesniais vaikais, greičiau tampa savarankiškesni, nes seka vyresniųjų pavyzdžiu.
 
Bet greičiau išmoksta ir kai kurių blogybių, nes didesni vaikai mėgsta erzinti ar sąmoningai "moko" mažesniuosius to, ko nederėtų. Bet to, jei mažesnis vaikas yra lėtėsnis ar labiau uždaras, gali būti vyresnių vaikų spaudžiamas ir ujamas.
 
Tai, kad vienoje grupėje didesni vaikai su mažesniaisiais, duoda ir teigiamų, ir neigiamų dalykų. Teigiama tai, kad vyresnieji padeda mažesniems rengtis, susitvarkyti žaislus ir pan. Jiems seka pasakas, pasakoja istorijas, rodo ir aiškina knygelių turinį ar iliustracijas. O neigiama tai, kad neretai didesni vaikai pradeda elgtis kaip maži 
 
Leisti pametinukus į vieną grupę ar ne - tai tėvų sprendimas. Čia irgi gali būti ir teigiamų, ir neigiamų dalykų. Jei brolis ir sesutė gali vienas kitą palaikyti, paguosti, kai reikia - tai puiku. Bet jie, būdami toje pačioje grupėje, gali dažniau ir pyktis ar konkuruoti dėl draugų.
20180710134005-79902.jpg