Ar kylanti temperatūra – rimtos ligos rodiklis?

Ar kylanti temperatūra – rimtos ligos rodiklis?

25. Oct 2010, 09:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Klausk specialistų rimtais vaikų sveikatos klausimais redakcija@mamyciuklubas.lt – ir Tau jie būtinai pasistengs atsakyti.

Pasak gydytojos pediatrės Jovitos Mažeikienės, kai vaikui pakyla temperatūra, panikuoti jokiu būdu nereikia, nes tai yra pirmas organizmo apsaugos požymis ir tai nėra blogai.

Bet jei vaikas serga ir jo organizmas nereaguoja – nėra temperatūros, tuomet reikėtų susirūpinti.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, koks vaikas būna sumažinus temperatūrą.

Jei buvo aukšta temperatūra, ją „numušėte“ vaistais, o vaikas tapo aktyvus, valgo, žaidžia, jis jaučiasi pakankamai gerai – tai yra geras požymis, vadinasi, jis natūraliai kovoja su ta infekcija.

Jei sumažinus temperatūrą vaikas vis tiek lieka vangus, nelaimingas – tai jau gali būti rimtos ligos požymis, tuomet reikia ieškoti rimtos priežasties, kas tai sukelia.

Kaip pamatuoti mažam vaikui temperatūrą?

Tai galima padaryti keliais būdais. Tėvai sprendžia patys, kuris jiems priimtiniausias.

1)Pirmas būdas – matuoti temperatūrą išangėje. Matome šiek tiek padidėjusią temperatūrą, tad norint sužinoti tikslią – reikia atmesti penkias dalis. Pavyzdžiui, jei termometras rodo 37,8, tuomet tikroji temperatūra – 37, 3.

Išangėje naudojami specialūs termometrai – turi tam tikrą apsaugos formą, kad per giliai neįkištumėme.

2)termometras čiulptukas – matuojamas vaikučiams, kurie vis dar naudoja žinduką. Tačiau burnoje temperatūra yra aukštesnė trimis dalimis (jas atmetus sužinosite tikrąją temperatūrą).

3)Jei norite sužinoti labai tikslią temperatūrą – naudokite mūsų tėvų ir senelių gerai žinomą – termometrą gyvsidabrio pagrindu. Tačiau jis turi daug trūkumų: pirmiausia yra dūžtantis daiktas, be to, reikia matuoti 5-7 minutes. O tiek mažam vaikui nelengva išlaukti.

4)Gana tikslūs termometrai yra matuojami ausytėje, tačiau norint jais matuoti, reikia išmokti, kaip tai daryti teisingai.

Temperatūros matavimas ausytėje, pasak gydytojos, paremtas infraraudonųjų spindulių principu. Tačiau reikia žinoti, kaip išvesti ausies kanalą, kad spindulys tiksliai atsispinėtų į ausies būgnelį. Tai pakankamai sudėtingas procesas.

O koks jums vaiko temperatūros matavimo būdas yra priimtiniausias?

 

 

26. Oct 2010, 13:45

mes matuojamės išangei nes dar maži. Pabandžiau su gyvsidabriu ir su elektriniu ir tą pati parodė tai dabar naudojam elektrini nereikia tiek ilgai laukti.