Ar galima mažylį vesti už rankų?

Ar galima mažylį vesti už rankų?

02. Jul 2015, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kaip teisingai prilaikyti besimokantį vaikščioti mažylį? Ar galima laikyti už abiejų ar vienos rankytės ir pan.? Konsultuoja sveikatos centro "Gemma" kineziterapeutė Vitorija Brusokaitė.

Vaikučiui pradedant žengti pirmuosius žingsnelius, pirmasis laikymas galėtų būti paėmus jį už krūtinės ląstos, taip mes jam suteikiame stabilumo. Be to, tokia laikymo padėtis gera tam, jei kartais mažylis griūtų, buūtų patogu ir saugu jį sugauti.

Kai mažylio žingsniai tampa stabilesni ir tvirtesni, galima jį bandyti vedžioti už dviejų rankyčių, laikant iš priekio tam, kad vaikutis negriūtų atgal. Be tom tokiu būdu mažylis pats labiau dirba ir lavina savo gebėjimą vaikščioti.

Kuo žingsneliai tvirtesni, tuo mažiau vaikučiui reikėtų pagelbėti. Dėl paties vaiko savisaugos, galima jam leisti prisilaikyti už jūsų rankos, bet toks "vienos rankos vaikščiojimas" turėtų būti kaitaliojamas - viena ranka laikyti, po to kita laikyti tam, jog vienodai dirbtų raumenukai iš abiejų stuburo pusių.

Sėkmės. 

Jei turite klausimų apie vaikučio vystymąsi (ropojimą, šliaužimą, sėdėjimą, pirmuosius žingsnelius ir pan.), rašykite el.paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt arba šioje anketoje

20150612113934-90792.jpg


Ekspertai