Ar atsidėkojate Kalėdų seneliui?

Ar atsidėkojate Kalėdų seneliui?

22. Dec 2017, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kai kuriose šeimose laikomasi tradicijos atsidėkoti Kalėdų seneliui už dovanas vaikams.

"Gyvas" Kalėdų senelis

Gyvą Kalėdų senelį pamatyti turi laimės ne visi. Jei vaikučiai lanko vaikų darželį, paprastai juose būna Kalėdų šventė, kur vaikus aplanko senelis ir atneša visiems dovanų. Tokiu atveju vaikučiai Kalėdų seneliui atsidėkoja išmoktu eilėraštuku, dainele, žaidimu, šokiu. Tačiau ką daryti tais atvejais, kai Kalėdų senelio vaikai taip ir nepamato, o tik randa po egle paliktas dovanas?

Kai senelis "nematomas"

Tokiu atveju irgi galima sugalvoti su vaikais tam tikrą tradiciją, kaip atsidėkoti Kalėdų seneliui. Tegul vaikas žino, kad už gerus darbus, žodžius ir dovanas visada reikia atsidėkoti. Štai keletas variantų, kaip tai galima padaryti:

1 variantas:  Padėkos laiškas Kalėdų seneliui

Kai vaikas gauna dovanų kalėdų proga, pasiūlykite, kad jis parašytų ar nupieštų padėkos laišką Kalėdų seneliui. Jį galima palikti po Kalėdų eglute, kad senelio pagalbininkai nykštukai jį nuneštų žilabarzdžiui, arba galima parašius įdėti į voką ir išsiųsti.

2 variantas: Skanėstas Kalėdų seneliui 

Kitas variantas - iškepti ar kitaip paruošti skanėstą Kalėdų seneliui ir palikti po egle ar ant palangės. Yra duomenų, kad Kalėdų senelis mėgsta sausainiukus ir pieno, tad daugelyje šeimų kaip padėka seneliui paliekama stiklinė pieno ir sausainiukas lėkštėje. Kadangi Kalėdos sunkiai įsivaizduojamos be kalėdinių meduoliukų, pagardintų specifiniais cinamono, kardamono, gvazdikėlių prieskoniais, galima iškepti būtent jų. Jie puikiai tiks ir eglutei papuošti, ir svečius pavaišinti, ir gražiai supakavus, dovanoms, na, ir Kalėdų seneliui pavaišinti.

Renatos kalėdinis skanėstas Kalėdų Seneliui

"Mamyčių klubo" narė Renata (Quelle), auginanti dukrytę Eveliną, yra pasidalinusi vienu savo skanėsto Kalėdų seneliui receptu. Štai jis:

Saldainiui pagaminti reikėjo: 

125 g sviesto

0,5 stikl. cukraus pudros

0,5 stikl. smulkintų arbatinių sausainių

2 šaukš. kakavos

pieno miltelių.

Kakavą, sviestą ir cukrų su vandeniu užvirinau. Tada masei leidau atvėsti ir į ją sudėjau pieno miltelius ir smulkintus sausainius. Viską gerai išmaišiau ir formavau nedidelius rutuliukus. Kelioms valandoms įdėjau į šaldytuvą, tada įsmeigiau  pagaliuką ir dar trumpam įdėjau į šaldytuvą.

Po to ištepiau rutuliukus glajumi ir palikau džiovimui.

Glajų gaminau tokį pat kaip ir meduoliams.

Vėliau iš rutuliukų bandžiau padaryti panašius į besmegenio veidukus:

ir supakavau į popieriuką:

Mielasis Kalėdų Seneli,

Mes laukiam, greičiau atvažiuok!

Kaip Jūs vertinate idėją atsidėkoti Kalėdų seneliui? O gal turite savitų tradicijų ir pasidalinti jomis su mumis?