Apie rudens palydovą - slogą

Apie rudens palydovą - slogą

26. Oct 2011, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Sloga, ypač kūdikiams, yra tikrai rimta liga. Ką reikia žinoti apie ją?

Nepainiokite su fiziologine sloga!

Pirmaisiais mėnesiais kūdikius gali kamuoti vadinamoji fiziologinė sloga. Ji gali užsitęsti iki maždaug 10 naujagimio gyvenimo savaitės, mat tik tada normaliai savo darbą pradeda nosies ir nosiaryklės gleivės.

Fiziologinės slogos nereikia gydyti. Bet jei matote, kad kūdikiui sunku kvėpuoti, palengvinti kvėpavimą galima nosį praplauti jūros vandeniu, kuris parduodamas specialiuose buteliukuose naujagimiams, t.y. jo nereikia purkšti – jis lašinamas.

Sloga – nosiaryklės uždegimas

Bet ką daryti, jei jūsų mažyliui seniai ne 2,5 mėnesio ir tikrai žinote, kad sloga nesusijusi su dantukų dygimu, o yra peršalimo pasekmė? Siūlome keletą patarimų.

1.Vėsus oras

Namie pageidautinas vėsus oras (esant aukštesnei nei 22 laipsnių temperatūrai gleivės greitai išdžiūsta) ir padidinta drėgmė. Tam galima naudoti oro drėkintuvą arba kambariuose pastatyti indus su vandeniu.

2. Jūros druska

Labai efektyvu nosytę praplauti su jūros vandeniu. Jo galima įsigyti vaistinėse įvairiose talpose (purškiamų ir lašinamų). Nosytę galima jūros vandeniu plauti profilaktiškai, pavyzdžiui, jei namuose labai sausas oras.

3.Šildantys balzamai.

Šiuo metu yra pačių įvairiausių šildančių balzamų, kuriais galima patepti krūtinę arba po nosimi.

Tačiau jei atsirado vandeninės išskyros iš nosies, sausas kosulys, ašaroja akys – galbūt vaikučiui alergija nuo aliejaus, kurio yra balzame. Tokiu atveju jo daugiau nebenaudokite.

4.Inhaliacijos

Inhaliacijos yra puiki pagalbinė peršalimo ligų gydymo priemonė. Vaistinėse galima įsigyti kompresorinių inhaliatorių, kurie yra labai saugūs jums ir vaikučiui. Be to, jų garas yra vėsus. Jeigu neturite inhaliatoriaus, galite pabandyti "močiučių" būdą: prileisti vonią karšto vandens ir nueiti į vonios kambarį su vaikučiu pakvėpuoti. 

 5. Nosies lašai

Nosies lašai labai sausina nosies ertmę, be to, juos galima naudoti tik infoarmaciniame lapelyje nurodytą laiką, nė dienos ilgiau.

6. Nosies siurbtukai

Kol mažylis nemoka nosytės iššnypšti, valykite juos specialiais siurbtukais. Vieni iš jų būna pompytės formos, kiti - su ilgu vamzdeliu. Piktnaudžiauti jais neverta, kad nepažeistumėte nosytės gleivinės, bet kai yra būtina, naudokite juos.

Svarbu

Jei vaikui sunku kvėpuoti, praplovimas jūros vandeniu nepadeda ir mažyliui pakilo temperatūra, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju apie tolimesnį gydymą.

Atminkite, slogos neišgydysite per vieną dieną, todėl mums, mamoms, reikia pasitelkti nemažai kantrybės!

Papasakokite, kaip jūs gydote savo vaikučių slogą?