9 kūdikio savaitė: mažylis rodo temperamentą

9 kūdikio savaitė: mažylis rodo temperamentą

29. Dec 2009, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Draugai...Tu dar atsimeni juos? Kūdikis – ne kliūtis susitikimams, jei, žinoma, jie nevyksta kokiame nors ankštame ar triukšmingame bare. Susitik pas draugus arba pakviesk juos į savo namus. 

Kaip auga kūdikis pirmaisiais gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama vystymosi kalendorių, kurį Mamyčių klubas parengė specialiai Tau. Šiandien pasakojimas apie 9 vystymosi savaitę.

Pažiūrėk, kaip augu!

Jei vienu žodžiu Tau reikėtų apibūdinti savo kūdikį, koks tai būtų žodis? Koks jis – linksmas? Verksmingas? Reikalaujantis? Nerūpestingas? Visuomet besišypsantis? Kad ir koks bebūtų tas žodis, suprask, kad kūdikis į šį pasaulį atėjo su savuoju „aš“.

Kiekvienas vaikas unikalus. Jei tau atrodo, kad mažylis per daug nori, per daug iš tavęs reikalauja, tai dažnai nepriklauso nuo Tavo auklėjimo. Tai vaikučio temperamentas.

Tu priėmei iššūkį, tapai mama ir dabar reikia bandyti suprasti mažylio temperamentą, išmokti atsakyti į jo poreikius ir sieti jo charakterį su savuoju „aš“.

Kūdikio priežiūra

Sloga, vėmimas, viduriavimas...anksčiau ar vėliau vienas iš šių negalavimų gali „aplankyti“ ir Tavo mažylį. Sergantis kūdikis negali pasakyti, kas jam yra. Būtent dėl šios nežinomybės tėvai ir tampa neramūs bei susirūpinę. Kad nusiramintumėte, geriau iškart skambinkite gydytojui!

Tu ir Tavo šeima

Draugai...Tu dar atsimeni juos? Kūdikis – ne kliūtis susitikimams, jei, žinoma, jie nevyksta kokiame nors ankštame ar triukšmingame bare. Geriau susitikite pas draugus arba kvieskitės juos į savo namus. Jei eini į svečius, nepamiršk pasiimti sauskelnių, drėgnų servetėlių, papildomų drabužėlių.

Jei draugai taip pat turi vaikučių – susitikimas bus dar įdomesnis, nes visuomet rasite bendrų temų apie mažuosius, juk tavo mintys šiuo metu tik ir sukasi apie kūdikį.

Jei neturi šeimos draugų, susipažink su kitomis mamytėmis internete, juk internetas-forumas yra puiki galimybė pradėti naujas pažintis. 

Ar žinai, kad jokiais atvejais negalima kratyti ir purtyti vaikučio? Nes purtymas kūdikiui gali sukelti galvos smegenų sukrėtimą.

Tačiau kartais mamos pastangos nuraminti verkiantį mažylį gali baigtis pačios mamos nerviniu priepuoliu. Jei jauti, kad jau daugiau nebegali ir jėgos išseko, paguldyk kūdikį į lovytę ir giliai įkvėpk. Tu turi pati nusiraminti, nes tik tuomet galėsi nuraminti ir savo kūdikį – jis jaučia, kai tu nerviniesi ir pats tampa neramus.

Jei mažylis nesustodamas verkia, pakviesk į pagalbą tėtį ar kitą šeimos narį, kuris galėtų Tave pakeisti – tada stenkis nors trumpam nusiraminti ir pailsėti.

06. Sep 2010, 15:21

as maniau kad tik maniskiui uzeina rekimo banga,pasirodo ne:-).tikrai labai sunkus sitie uzsiklikymai,net nebezianai kur detis ir ka daryti,nes jauti kad paciai banga uzeina,tada paguldau i lovyte arba atiduodu teciui,o pati uzsiimu viresneliais vaikiukais kad tik atitrukciau.

18. Jan 2010, 17:29

mūsiškis (9 sav.) toks neramus būna prieš nakties miega, tada būna, kad trūksta kantrybės. Tėtis kartais taiko "šoko" metodą - pradeda rėkt garsiau už mažiuką. Po kelių tokių klyksmų mažiulėlis nutyksta, tada puse lūpų išsišiepia ir pradeda ramiausiai žioplinėtis aplinkui. O va kai pradedu verkt prie mažiuko, jis irgi nutyla ir tokiom akutėm žiūri į mane, atrodo supranta, kad man blogai.

17. Jan 2010, 13:31

mano mergaite buna kad daryk ka nori verkia nesiok negerai, paguldyk verkia ,vezimeli dek negerai, tai tada paguldau as atsigulu salai ir abi verkiam,,,

04. Jan 2010, 00:18

manau, kad vaikelio charakteris pasireiškia jau pirmąjį mėnesį 😃

30. Dec 2009, 17:53

augindama antraji kleckiuka stengiuosi megautis kiekviena akimirka. Gal trecio tokio malonumo nebeapturesiu 😀

29. Dec 2009, 20:10

mums siuo metu 29 dienos,tai dar ziuresim kaip bus su siuo mazyliu,bet su vyresneliu jokiu problemu nebuvo😀,jam siuo metu 2,9men.tai zino kas galima,o kas ne,bet kiekvienas vaikas turi skirtingus oreikius ir principus😀

29. Dec 2009, 19:45

maziukai tikrai UNIKALUS 😀 tinkamai parinktas zodis. yra buve, kad abudu blioveme........

neri neri 29. Dec 2009, 17:59

mes ,kol buvom maži patys kviesdavomės į svečius gimines,draugus,kad būtų linksmiau,o kai ūgtelėjo iki trečio mėnesiuko pradėjom patys važiuoti į svečius,stengiamės namie neužsisėdėti,kai yra galimybė ir važiuojam,vaikai visada visur kartu.Dar nė karto nebuvo išvedę iš kantrybės vaikai,nei maži nei didesni,😀 gal dar išves 😃

29. Dec 2009, 16:46

Pirmos mažojo savaitės buvo sunkios - nesupratome dar vienas kito😀 Kai jausdavau, jog tuoj plyš nervai, išeidavau į kitą kambarį,nusiramindavau - tam užtekdavo kelių minučių, ir vėl bandydavau susitarti su mažuoju😀. O pas draugus pradėjome mažių vežtis tik nuo trečio mėnesio

29. Dec 2009, 10:08

mums dabar kaip tik 9ta savaitele 😀

29. Dec 2009, 09:46

mes stengemes nevaiksciot per svecius nuo tokiu dalyku tik ligos o maziuku imunitetas yra silpnas.O kas liecia del nervingumo stengiuos nesinervuot o jai taip nutinka iseinu is kambario pastoviu uz duru arba kime oro ikviepiu po to vel kaip "nauja" keliauju pas vaika .Svarbiause taip kad mes retai pykstames 😀