9 priesakai tėvams

9 priesakai tėvams

28. Sep 2011, 08:40

 

Visos mes norime būti geros mamos.

 

9 atsakymai į klausimą, koks auklėjimas yra geras.

 

Geras auklėjimas yra tada, kai

 

... pagiri...

Pasakyk vaikui, kad jis yra šaunuolis ir tu juo didžiuojiesi. Vaikas to nežino. Tačiau pagyros turi prasmę tik tada, kai iš tiesų yra pelnytos. Tai turi būti reakcija į gerą elgesį ar darbelį, o ne tiesiog, šiaip sau pasakoma.

 

...nenaudoji prievartos...

Susivaldyk! Diržas yra klaida, dėl kurios vėliau gailėsiesi tol, kol gyvensi.

 

...esi pastabi...

Būk atidi ir pastabi. Ką tai reiškia? Pastebėti, ko trūksta mažam kūdikėliui, prieš jam pradedant verkti ir pastebėti, kas nutiko septynmečiui, iki tol, kol jus pakvies rimtam pokalbiui jo klasės mokytoja.

 

... neprarandi ryšio su gamta...

Vos radusi progą eik su vaiku į gamtą - mišką, pievą, parką, sodą. Buvimas gryname ore dovanoja ne tik daug smagių emocijų, bet ir teigiamai veikia augimo hormonų gamybą.

 

... esi kantri...

Vaikų kaprizai, ligos, šimtą kartų užduodamas klausimas „O kas čia?“, kartais gali išmušti iš pusiausvyros. Tačiau labai padeda žinojimas, kad tai laikina. Ligos kažkada baigiasi, dantų dygimo skausmas – irgi. Taigi, būk kantri!

 

…pasitiki savo vaiku...

Taip, vaikus reikia saugoti nuo įvairių pavojų – nepaleisti vienų gatvėje, namuose saugiai apslėpti vaistus, chemines priemones ir kita, kas gali būti pavojinga mažyliui. Tačiau pasitikėjimas savo vaiku reiškia nedarymą už jį to, ką jis gali padaryti pats.

 

...nesi perfekcionistė...

Nebūtina nuo ryto iki vakaro žaisti tik lavinamuosius žaidimus, laisvalaikiu užsiimti sportu ir valgyti visada pusryčiams tik sveikuolių košes. Vaikas turi teisę ir patinginiauti, ir paklausyti mėgstamos muzikos, ir pažiūrėti televizorių (žinoma, nustatytą laiką). Nieko nenutiks, jei pusryčiams kartais jis gaus mėgstamą sumuštinį.

 

...mėgsti siurprizus...

Nustebink savo vaiką. Staigmena ir netikėtas siurprizas (aišku, ne per dažnai) gali būti puiki auklėjimo priemonė.

 

...myli...

Parodyk savo vaikui, kad jį myli – ir žodžiais, ir veiksmais.

 

"Mamyčių klubas"

Kuri iš sių savybių tau artimiausia? O kuri atrodo nesvarbi?

28. Sep 2011, 12:08

as niekad nepamirstu dukrytei pasakyti kokia ji saunuole,jei susitvarko ar man padeda,ir visada pasakau jai aciu jei ka nors atnesa ko paparasau,net matau kad ir ji supranta kad jei kazko nori turi padekoti

28. Sep 2011, 11:14

as pati stengiuosi su vaiku elgtis kaip su asmenybe😀

28. Sep 2011, 11:13

gerai issireiksta artimos savybes

28. Sep 2011, 11:09

O man artimos visos savybės, visų stengiuosi laikytis, kad ir be pastangų taip mano meilė dukrytei pasireiškia... 😀 👍 🌷 tiesiog toks mūsų požiūris į vaikučių auginimą...žinoma, kartais kažkur suklystam, bet taip tik tampame dar geresniais tėveliais...😀

28. Sep 2011, 10:56

o as vadovaujuosi siomis priesaikomis,kai gime antra dukryte tai pirmoji labai pasikeite tai teko suprasti kur klaidas su tetuku darom,ir kai viska apvertem ir vadovaujames tikrom priesaikom dukryte sugrizo i savo vezes gal net pasikeite i gera puse 😀

28. Sep 2011, 10:49

stengiuosi daug maz vadovautis visomis siomis savybemis 😉

28. Sep 2011, 08:43

manau visos sios savybes labai svarbios 😉