Virtuvėje sukamės tikrai dažnai, ypač dabar, per karantiną. Tačiau, jei namie ropinėja mažylis, pietų gaminimas tikrai nėra be įtampos: o ką jis ten veikia, ar saugiai žaidžia, o kodėl taip tylu? Vis nubėgame pažiūrėti į vaikų kambarį. Žinoma, galime atsinešti mažylį į virtuvę, tačiau dažna mama baiminasi, kad čia nesaugu - karštas vanduo, viryklė, aštrūs daiktai ir pan.
Taigi, siūlome kelias puikias idėjas, kaip saugiai "įdarbinti" mažąjį kulinarą virtuvėje, kol jūs gaminate šeimai pietus ar vakarienę:
Žaidimas su daržovėmis ar vaisiais
Duokite mažyliui įvairių spalvų daržovių ir vaisių, kad jis galėtų juos patyrinėti, pauostyti, tegu pajunta įvairių formų ir dydžių įvairovę. Pasiūlykite pavaišinti jais savo lėles ar kitus žaislus.
Žaidimas su uogomis
Atėjus uogų sezonui, būtinai pažaiskite su jomis - ant mažylio lėkštės išdėliokite skirtingų spalvų ir dydžių uogų, įvardinkite jų pavadinimus ir padėkite jam sukurti piešinį. Na o po to, žinoma, šią šviežių vitaminų porciją reikėtų suvalgyti.
Užsiėmimas su kruopomis
Duokite savo vaikučiui puodą, kuriame supilkite kelių rūšių kruopas, pupeles. Kaip gi be šaukšto? Tegu mažylis kaip tikras virėjas maišo kruopas puode, įsivaizduodamas, kad čia bus jo košė. Galite jam padaryti ir staigmeną - kruopuose paslėpkite mažą žaisliuką. Toks užsiėmimas su smulkiais grūdais ir pupelėmis lavins ir smulkiąją motoriką.
Sumuštinių meistras
Duokite vaikui duonos, sviesto, sūrio, daržovių ar skirtingomis formomis supjaustytos mėsytės. Jis pats galės susikurti sau sumuštinį. Juk toks yra pats skaniausias.
Kas pietums? Nupieškime!
Ant popieriaus nupieškite su vaikučiu puodą, šalia jo tegu jis nupiešia tai, kas šiandien bus pietums - įvairias daržoves, galbūt mėsą ar žuvį ir kt. Leiskite vaikui stebėti, kaip jūs gaminate ir dedate įvairius ingredientus į puodą ar keptuvę. Šis smagus žaidimas lavins vaiko dėmesio koncentraciją.
Linksmybės su vandeniu
Jei kambario aplinka tam tinkama, galite įpilti vandens į dubenį ir leisti mažyliui plauti įvairius plastikinius indus, plukdyti laivelius vandenyje. Teks pasitelkti kantrybę, nes po šios veiklos turbūt reikės išsausinti grindis, o mažasis gali būti šlapias nuo galvos iki kojų.
Žaidžiame su tešla
Puikus būdas vaiką laikinai atitraukti nuo telefono ar plančetės - duokite jam tešlos gabalėlį, leiskite susukti, minkyti, formuoti įvairius „sausainius“. Jūsų virtuvė virs konditerijos dirbtuvėmis, o jai sukurti tereiks šiek tiek miltų ir vandens tešlai užmaišyti.
Gaminu pats
Kol ruošiate pietus, mažylis taip pat gali tapti "tikru kulinaru". Duokite jam popieriaus lapą, pieštukus ir paprašykite nupiešti lėkštę, o joje - savo mėgstamą patiekalą (gal tai bus blynai, gal varškėtukai, o gal ...ledai).
Prieš planuodami įvairią veiklą su vaikučiu virtuvėje, pirmiausia pasirūpinkite jo saugumu:
- negaminkite valgio, jei vienoje rankoje laikote vaiką;
- nedarykite jokių užsiėmimų su mažyliu šalia karštos orkaitės ar šalia viryklės, jei ant jos tuo metu padėtas karštas puodas ar keptuvė;
- įsitikinkite, kad šalia vaiko nėra peilių ar kitų pavojingų daiktų;
- vaikui duokite tik tuos indus, įrankius ar produktus, kurie saugūs jo sveikatai.
Kol visai kūdikis ropliukas buvo, atidarydavau apatinį stalčių, kuriame samčiai būdavo. Oi, patikdavo tarškintis! Kai paaugo, duodavau maišyti tešlą, salotas ar pan. Dabar, 7 metai, kartu gaminam. Blynų kept vis dar vengia. Rėkia, kad karšta?.
Aš paduodavau dubenyje makaronų miksą, tai panelytė išrūšiuodavo ?
Gal turite savų patarimų, žaidimų idėjų, kaip užimti mažylį virtuvėje 😉