7 priežastys, kodėl mažylis atsisako sėstis ant puoduko

7 priežastys, kodėl mažylis atsisako sėstis ant puoduko

16. Jul 2019, 13:11 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vaiko mokėjimas atsisėsti ant puoduko ir atlikti ten visus savo reikaliukus tėvams rodo, kad jų mažylis jau savarankiškas. Kiekviena šeima turbūt turi savo istoriją, kaip vaikutis įveikė šį etapą, bet daugeliui dar viskas prieš akis.

Net jei vaikas ir parodė susidomėjimą puoduku, dar nereiškia, kad ant jo su mielu noru atsisės. Bus etapų, kai visai nenorės puodo matyti.

Štai kelios priežastys, kodėl vaikas atsisako sėstis ant puoduko:

  • Skausminga patirtis

Viskas, ką vaikas išgyvena savyje, turi įtakos jo vėlesniam elgesiui. Ypač tose situacijose, kuriose jis patyrė neigiamus jausmus. Jeigu, pavyzdžiui, jis turėjo problemų su šlapimo nelaikymu, bus problemų ir su pratinimusi prie puoduko.

Kad įveiktumėte baimę puodukui, jeigu vaikas turėjo su tuo neigiamų prisiminimų, reikės daugiau laiko. Vaikas turės suvokti, kad šlapintis neskauda, tačiau kurį laiką leiskite jam šlapintis į sauskelnes.

  • Aplinkybių pasikeitimas

Visuomet naujos aplinkybės iššaukia stresą, pavyzdžiui, jei keičiate gyvenamąją vietą, jei gimė sesutė ar broliukas, vykstate į kelionę, pradėjo vaikutis eiti į darželį – tai įvykiai, prie kurių vaikui reikės priprasti. Ir kai tik mažytlis pripras prie pasikeitusių aplinkybų, vėl galėsite sėkmingai pratinti prie puoduko.

  • Noriu mamytės dėmesio

Vaikai labai protingi, jie greitai sužino, kaip gali patraukti į save visą dėmesį. Jeigu mažylis suprato, kad atsisakydamas sėstis ant puduko visada patrauks mamos dėmesį, tuo jis reguliariai naudosis. Todėl reikia susimąstyti, kaip skirti vaikučiui dėmesio visą dieną, o ne tik pratinantis prie puoduko.

  • Nemalonūs įvykiai šeimoje

Įvairios nemalonios situacijos, barniai, pykčiai, skyrybos ir kiti skaudūs įvykiai šeimoje, be abejonės, darys įtaką vaikučio elgesiui. Jei šeimoje dažnos nemalonios situacijos, nenustebkite, kad vaikas nenorės pratintis prie puoduko. Pratinant mažylį prie puoduko, reikia sukurti kuo malonesnę atmosferą ir sutarti su šeimos nariais.

  • Nesuprantu, kas su manimi vyksta

Psichoterapijos atžvilgiu, pratinimas prie puoduko – sudėtingas procesas, juk vaikas gali nesuprasti, ko iš jo norima, kas su juo vyksta sėdint ant puoduko. Mažylis gali nesuprasti, ką jis palieka po savimi. Tad jei tai darysite per anksti, mokymosi procesas gali būti nesėkmingas.

  • Aš nepasiruošusi puodukui

Prieš supažindindamos vaiką su puoduku, mes turime būti pačios įsitikinusios, kad visam tam mums užteks laiko, kad skirsime visas jėgas ir visą dėmesį, kad mažylis išmoktų reikaliukus atlikti į puduką ir kad į visas „nesėkmes“ galėsime reaguoti ramiai. Deja, jei per anksti pradėsit pratinti mažylį prie puoduko, jei jis nerodys signalų, kad nori „draugauti“ su juo, procesas tik užsitęs, nes vaikas priešinsis ir protestuos.

Rekomenduojamas pratinimosi prie puoduko vaikučio amžius – apie pusantrų metų, tačiau vieni anksčiau, kiti vėliau su juo susidraugauja.

  • Truputį pavėlavome

Sulaukus dvejų metukų, gali prasidėti krizinis laikotarpis, kai vaikas mokosi sakyti viskam „ne“ ir išbando savo savarankiškumą. Jei mažylis protestuoja šiame amžiuje, tai dar nereiškia, kad jis nepasiruošęs sėstis ant puoduko – jis tiesiog protestuoja prieš viską. Tokiu atveju būkite kantrūs ir supratingi, negėdinkite vaikučio, nes kiekvienas neigiamas žingsnis dar labiau jį atitolins nuo draugystės su puoduku.

O kokia jūsų patirtis šiame etape?