7 patarimai, kaip gudriai vaiką įkalbėti valgyti daržoves

7 patarimai, kaip gudriai vaiką įkalbėti valgyti daržoves

11. Oct 2018, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ką daryti tokiu atveju, jei vaikas visai į burnytę neima jokių daržovių? Kuo jas pakeisti? Klausimas ne iš lengvųjų...

Kuo naudingos daržovės? 

Daugelyje daržovių mažai riebalų, proteinų, kalorijų ir krakmolo. Daržovės - geras šaltinis ląstelienos, vitaminų ir mineralų. Visos be išimties daržovės naudingos vaiko organizmui, ir, žinoma, suaugusiems. Vienos praturtinos karotinu, vitaminu C, kalciu ir geležimi.

Kiek duoti daržovių?

Jeigu mama nori, kad mažylis valgytų daržoves, reikia, kad šios daržovės būtų kasdieninio visos šeimos raciono dalimi.

Kasdien vaikučiui patartina duoti mažiausiai 2-3 porcijas vaisių ir daržovių. Absoliutus minimumas 1-3 metų vaikui - apie 100 gramų per dieną, be to, kartą per dieną pageidautina jam duoti tik daržoves, o idealiu atveju daržovės turi būti ir ryte, ir per pietus, ir vakare.

Kokia daržovė geriausia?

Rudenį jau yra šviežių morkų ir bulvių, moliūgų, ropių, kopūstų, brokolių, ridikų, burokėlių...Ar išskiriamos pačios vertingiausios daržovės vaiko organizmui?

Viena daržovė, anot dietologų, niekada nebus pati vertingiausia. Būtina paįvairinti meniu, derinti įvairias daržoves, kad iš kiekvienos gautume vertingiausias medžiagas.

Žinoma, vaikučio sveikatai geriausios daržovės iš pačių daržo. Gerai, jei turite kaimą, kur jos auga. Jei ne, tuomet geriausia jas pirkti iš ekoparduotuvių arba turguose. Importinių daržovių iš prekybos centro specialistai nerekomenduoja.

Jeigu vaikutis alergiškas, būk atsargi įvesdama naujas daržoves į jo meniu.

Ką daryti, jei mažylis nevalgo daržovių?

Pasitelkite savo fantaziją ir kulinarinius sugebėjimus, ir pasistenkite paįvairinti maisto pateikimo būdus. Galbūt mažylis riečia nosį dėl išvirtos morkos, o žiūrėk - šviežią gali suvalgyti nė nemirktelėjęs.

Keletas patarimų:

•    Norint, kad mažylis geriau valgytų vaisius ir daržoves, išsirink jų tinkamus gaminimo būdus - troškink, virk, kepk arba siūlyk šviežius, gražiai padekoruok lėkštėje, nes vaikas taip pat valgo "akimis". 

•    Vaikai dažnai mėgsta ne vieną daržovę, o jų mišinį. Taigi pasitelkę fantaziją galite sukurti įvairių daržovių salotų ar troškinių.

•    Jeigu mažylis nelabai mėgsta žalumynus valgyti vienus, įdėk jų į sriubas ar košes.

•    Mėsa, patroškinta kartu su daržovėmis, padeda labiau įsisavinti vertingus vitaminus iš daržovių.

•    Jeigu vaikas nelabai mėgsta daržovių, įdėk jų į sriubas kartu su jo mėgstamais produktais, pvz. vištiena arba sūriu.

•    Tegu kasdien ant stalo būna padėta daržovių - patarkuok morkų, stambiai supjaustyk pomidorus, agurkus, kad mažylis juos galėtų paimti į rankas.

•   Daržoves, vaisius, salotas supjaustyk prieš pat valgį, kad jie reaguodami su oru kuo mažiau prarastų vitaminų.

Kokias daržoves ir kaip paruoštas labiausiai mėgsta tavo vaikas?

Huggies drėgnos servetėlės - už švarias rankas!