7 patarimai, kad vaikas valgytų daržoves

7 patarimai, kad vaikas valgytų daržoves

22. Nov 2021, 10:33 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Niekam ne paslaptis, jog daržovės naudingos, bet vaikui tai nerūpi. Jis atsisako valgyti ir viskas. Ką tokiu atveju daryti? Kokias gudrybes pasitelkti? Klausimas ne iš lengvųjų...

Kodėl daržovės naudingos? 

Daugelyje daržovių mažai riebalų, proteinų, kalorijų ir krakmolo. Daržovės – puikus ląstelienos, vitaminų ir mineralų šaltinis. Visos be išimties daržovės naudingos vaiko organizmui, ir, žinoma, suaugusiems. Vienos praturtinos karotinu, vitaminu C, kalciu ir geležimi.

Kiek duoti daržovių?

Jeigu norite, kad mažylis valgytų daržoves, reikia, kad šios daržovės būtų kasdienio visos šeimos raciono dalimi.

Kasdien vaikučiui patartina duoti mažiausiai 2–3 porcijas vaisių ir daržovių. Absoliutus minimumas 1–3 metų vaikui – apie 100 gramų per dieną, be to, kartą per dieną pageidautina jam duoti tik daržoves, o idealiu atveju daržovės turi būti ir ryte, ir pietums, ir vakare.

Kokia daržovė geriausia?

Rudenį gerai, nes yra šviežių morkų ir bulvių, moliūgų, ropių, kopūstų, brokolių, ridikų, burokėlių. Ar išskiriamos pačios vertingiausios daržovės vaiko organizmui?

Viena daržovė, anot dietologų, niekada nebus pati vertingiausia. Būtina paįvairinti meniu, derinti jų įvairovę, kad iš kiekvienos gautume vertingiausias medžiagas.

Žinoma, vaiko sveikatai geriausios daržovės iš pačių daržo. Gerai, jei turite kaimą, jei ne, tuomet geriausia jas pirkti iš eko parduotuvių arba turguose. Importinių daržovių iš prekybos centro specialistai nerekomenduoja. Jeigu vaikutis alergiškas, būk atsargi įvesdama naujas daržoves į jo meniu.

Ką daryti, jei mažylis nevalgo daržovių?

Pasitelkite savo fantaziją ir kulinarinius sugebėjimus, ir pasistenkite paįvairinti maisto pateikimo būdus. Galbūt mažylis riečia nosį dėl išvirtos morkos, o žiūrėk – šviežią gali suvalgyti nė nemirktelėjęs.

Keletas patarimų:

  • Norint, kad vaikas geriau valgytų vaisius ir daržoves, išsirink jų tinkamus gaminimo būdus – troškink, virk, kepk arba siūlyk šviežius, gražiai padekoruok lėkštėje, nes vaikas taip pat valgo „akimis“. 
  • Vaikai dažnai mėgsta ne vieną daržovę, o jų mišinį. Taigi, pasitelkę fantaziją galite sukurti įvairių daržovių salotų ar troškinių.
  • Jeigu mažylis nelabai mėgsta žalumynus valgyti vienus, įdėk jų į sriubas ar košes.
  • Mėsa, patroškinta kartu su daržovėmis, padeda labiau įsisavinti vertingus vitaminus iš daržovių.
  • Jeigu vaikas nelabai mėgsta daržovių, įdėk jų į sriubas kartu su jo mėgstamais produktais, pvz. vištiena arba sūriu.
  • Tegu kasdien ant stalo būna padėta daržovių – patarkuok morkų, stambiai supjaustyk pomidorus, agurkus, kad mažylis juos galėtų paimti į rankas.
  • Daržoves, vaisius, salotas supjaustyk prieš pat valgį, kad jie reaguodami su oru kuo mažiau prarastų vitaminų.

Kokias daržoves ir kaip paruoštas labiausiai mėgsta tavo vaikas?