5 mitai apie vaikus ir šaltą orą

5 mitai apie vaikus ir šaltą orą

11. Feb 2021, 12:27 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Su vyresniais vaikais nėra jokių problemų - jei jiems per šalta ar per karšta lauke, tiesiog apie tai aiškiai pasako arba tiesiog grįžta namo ir persirengia. Tačiau ką daryti su mažyliais, kurie dar nemoka pasakyti, kaip jaučiasi? Dažniausiai mamos linkusios stebėti, ar vaikas jaučiasi patogiai su drabužiais, neretai užkiša ranką už kaklo arba tikrina nosies vėsumą :) Ar visada mūsų įsitikinimai teisingi?

Paneigiame penkis populiariausius mitus apie vaikus ir šaltą orą:

Mažas vaikas turi būti aprengtas kuo šilčiau

Deja, vaikai, kurie tiek namie, tiek lauke rengiami ne vienu drabužių sluoksniu, vos atvėsta galūnės, nesugeba išsiugdyti natūralaus imuniteto ir dažniau serga. Į nesuskaičiuojamus drabužių sluoksnius „supakuoti“ mažyliai judėdami prakaituoja, todėl ir greičiau peršąla.

Kuo drabužiai arčiau prigludę, tuo geriau

Manoma, jei drabužiai glaudžiai prigludę prie mažylio kūno, jam bus šilčiau, tačiau tai netiesa! Palikite šiek tiek erdvės tarp drabužių sluoksnių, kad cirkuliuotų oras. Pavyzdžiui, jei einate pasivaikščioti į šaltą orą, mažąjį aprenkite natūralios medžiagos marškinėliais, tada aprenkite megztuką, kurio nereikia sukišti į kelnes, jis turi laisvai kristi ant kūno. Tas pats pasakytina ir apie avalynę - nebūtina vaikui avėti kelių storų kojinių - užmaukite pėdkelnes, galite dar medvilnines kojinytes ir tegu aunasi neperšlampamais žieminiais batais. Kelių storų kojinių auti nereikia, nes tuomet mažylio pirštai bus pernelyg suspausti ir greičiau sušals. 

Sergantis vaikas neturėtų eiti į lauką

Jei vaikas peršalo, tačiau jaučiasi gerai, nekarščiuoja, o gydytojas nėra paskyręs namų režimo, vaikščiojimas lauke bus tikrai naudingas. Grynas oras padės vaikui greičiau pasveikti. Tačiau patartina susilaikyti nuo aktyvių žaidimų, be to, mažylis neturėtų kvėpuoti per burną, jei yra užgulta nosis.

Vaikas duos ženklą, jei jam bus per šalta

Jei mažyliui dveji ar treji, jis tikrai negalės pasakyti, kad jam šalta. Kadangi šiame amžiuje vaiko termoreguliacija dar nėra pastovi, jis gali tapti blyškesnis, norėti miego. Ir tai gali būti signalas, pranešantis ne apie fizinį nuovargį, bet kad jam per šalta.

Sušalusi nosis rodo, jog vaikui šalta

Taip, vaikščiojant ar žaidžiant sniegu mažylio nosis parausta, tačiau tai nereiškia, kad jis sušalęs. Vienas iš būdų įsitikinti, kad jūsų vaikučiui nešalta, paliesti jo kaklą nugarinėje dalyje. Tiesa, po kepure, šaliu ir drabužiais tai įgyvendinti gali būti kiek sunkoka :)

Pasivaikščiojimo metu stebėkite vaiko savijautą ir elgesį, taip pat įvertinkite orą, suraskite tinkamiausius drabužius, kad mažyliui nebūtų šalta, tačiau tuo pačiu stebėkite, ar jis nėra suprakaitavęs po drabužių ir kombinezono sluoksniu.