5 Kajaus mėnuo - metas košėms

5 Kajaus mėnuo - metas košėms

27. Aug 2010, 08:00


Kai Kajui suėjo 5 mėn., nupirkau jam pienišką košę, skirta nuo 4 mėn. Kadangi Kajus neišrankus, jam ji patiko, taip pat davinėjau ryžių košės su vaisiais - pirktines.

 

Vėliau nusprendžiau pati jam išvirti ryžių dribsnių su bananu (išviriau dribsnių ryžių, kai truputį ataušo, įdėjau į indą, ten sudėjau supjaustytus bananus ir sutryniau trintuve) - net man patiko ši košė:)

 

Po to eilė atėjo grikiams, išviriau juos, bet, mano nuostabai, Kajus jų nevalgė, tiesiog išstumdavo iš burnytės ir rankomis mosuodavo, kad neidėčiau jam į burnytę, tad Kajus grykių nevalgo.

 

Neskubu Kajų primaitinti iš karto daug įvairaus maisto, po truputį duodu vis įtraukdama įvairesnio, nededu jokių prieskonių, taip pat nesaldinu. Manau, dar spės prisivalgyti, nenoriu sugadinti skranduko.

 

Kol valgo, ką siūlau, tol ir duosiu kuo sveikesnį maistelį. Manų košės iki šiol Kajus nėra ragavęs, kažkaip nedaviau jam, nes ji neturi vitaminu ir tik tukina.

 

5 mėn. Kajus maitinosi:

-daržovėmis (morka, bulvė, moliūgas, žiedinis kopūstas, brokolis) - verdu pati, pirktiniu retai pirkau, tik jei eidavom į svečius;

-košėmis (pieniškas, ryžių),

-bananais ir vaisių tyrelėmis pirktinėmis, bet retai. Kriaušės nedaviau, nes gydytoja nepatarė.

 

Kajui patiko ši košė: išverdu daržoves (morka, bulve, žiedinis kopūstas, brokolis (morkų daugiausiai) ir kai lieka daržoves virti 5 min., įberiu ryžių dribsnių - juos reik virti 5 min. Tuomet nukošiu vandenį, truputį palikdama, kad būtų košė skystesnė ir viską sutrinu trintuvu, įpilu lašiuką alyvuogių aliejaus ir viskas. Kajui ji patiko labai.

 

Taip pat patinka, kai išverdu daržoves, užpilu mišinuku, viską sutrinu, taip pat skanu ir maistinga.

 

Kadangi Kajus dar neturėjo dantukų, tai dariau tyrės konsistencijos, jei vaikutis jau turi dantukų, galima daryti ir tirštesnę.

5 mėnesiai:


8 val. - mišinukas

10 val. - bananas ar vaisių tyrė

12 val.-  daržovių tyrė (suvalgo visą savo lėkštute), pienuko neduodu, nes būna sotus nuo košės. O ir į košę įpilu pienuko dažnokai.

 16 val. - mišinukas

19 - 20 val.- pieniška košė ar ryžių košė

22- 23 val.- mišinukas

Tai štai taip Kajus maitinosi būdamas 5 mėn, be jokių didelių vargų, valgo gerai ir daug:)

 

Rasa Karlonienė

 

 

27. Aug 2010, 14:17

kriste2 nėr už ką😀

27. Aug 2010, 14:16

ugnesmama, Kajus neprašo atsigerti, jis nelabai arbatas geria, bet galima duoti atsigerti sulčių morkų ar vaisių jai tavo prašo leliukas😀

27. Aug 2010, 14:14

grazus berniukas ir ,atrodo,skaniai valgo.aciu uz receptuka,reiks butinai isbandyt.

27. Aug 2010, 12:04

o sakykit, kai valgo kose, nenori atsigerti? ka tada duoti pagerti? nes jei kose su pienuku, tai arbata keista turbut butu duoti.. manoji kai valgo vaisine tyrele, gert nenori, bet kai darzoviu, tai praso ir gerti.

27. Aug 2010, 10:03

labai žavus mažylis 😉

27. Aug 2010, 09:59

ačiu😀

27. Aug 2010, 09:32

Nu saunuolis, sekmes jums 😀