Laviname mažylio pojūčius: 5 žaidimų idėjos

Laviname mažylio pojūčius: 5 žaidimų idėjos

26. Jan 2021, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip pasaulį pažįsta mūsų mažieji? Žinoma - klausydami, matydami, uosdami, liesdami ir ragaudami. Tad pažaiskime keletą žaidimų ir kartu lavinkime vaiko pojūčius.

Klausau

Tuščias dėžutes (tinka nuo tyrelių ar ko kito) pripildykite įvairių medžiagų – ryžių, žirnių, akmenukų, smėlio. Be abejo, kiekviena iš dėžučių skambės skirtingai. Dėžutes sumaišykite ir leiskite vaikams pagal skambesį surasti dvi vienodas dėžutes.

Žaidimas tinka nuo 4 metų.

Uodžiu

Būrelį vaikų padalinkite į dvi grupes – mergaičių ir berniukų. Mergaitės pasipurškia (arba išsitepa) kvepiančiu aliejumi ir po to pasislepia. Į kambarį atėjusi kita grupė vaikų gauna buteliukus, iš kurių kvėpintąsi, ir pagal kvapą turi surasti pasislėpusias mergaites.

Tinka nuo 4 metų.

Girdžiu

Telefonu, diktofonu įrašykite įvairių garsų: užsivedantį automobilį, mūkiančią karvę, traukinį, verkiantį vaiką ir panašiai. Kiekvienam garsui iš senų laikraščių ar žurnalų iškirpkite po paveikslėlį, kurį priklijuokite ant storesnio popieriaus. Užduotis vaikams: duokite paklausyti tam tikro garso ir paprašykite vaiko surasti atitinkamą kortelę su paveikslėliu.

Suaugusiųjų padedami vaikai šį žaidimą gali žaisti nuo 3 metų.

Liečiu

Ant didelio lapo (tinka ir seni laikraščiai) priklijuokite įvairių faktūrų medžiagų: vatos, vilnos, odos ir kt., o tarpuose pribarstykite smėlio ar kruopų. Užriškite vaikams akis ir leiskite pavaikščioti. Užduotis - atspėti, kas po kojomis.

Tinka nuo 3-4 metų.

Ragauju

Į lekštę įdėkite mažų gabaliukų skirtingo maisto: arbūzo, banano, vynuogę, duonos, obuolio ir pan. Užriškite mažyliui akis ir duokite ragauti. Jis turi atspėti, kas tai.

Tinka nuo 3 metų.

Pasidalinkite ir jūs smagių žaidimų idėjomis.