49-50 savaitė: Mokykis suprasti savo vaiko gestų kalbą

49-50 savaitė: Mokykis suprasti savo vaiko gestų kalbą

02. Dec 2011, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 49-50 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Mažylis jau ištarė savo pirmuosius žodžius? Jei dar ne, tai artimiausiu metu lauk pirmojo žodžio. Nesistebėk, jei pirmasis žodis bus ne mama ar tėtis. Dažnai mažylis taria kitus žodžius ar abstraktybes, kaip pvz. drrr – mašina, amam – valgyti, opa ir t.t. Klausykis įdėmiai, ką mažylis taria ir pabandyk atskirti žodžius.

Atmink – nereikia taisyti ištarto žodžio! Geriau pagirk jį už tai. Po kurio laiko jis pats žodžius ištars taisyklingai.

Mažylio priežiūra

Tau reikia eiti į parduotuvę, bet kaip tai padaryti su mažyliu, kad jis nepavargtų ir turėtų kantrybės, kol apsipirksi? Visa, ko tau reikia – tai planavimas, lankstumas ir teigiamas požiūris.

Jeigu tau bus lengviau, užsirašyk tikslų pirkinių sąrašą ir pasinaudok situacija nuveikdama su mažyliu ką nors įdomaus, pvz. pirkdama naminiams gyvūnėliams maisto, trumpam sustokite jų pasižiūrėti.

Jeigu eini apsipirkti maisto produktų, leisk vaikučiui palaikyti vieną ar kitą produktą, žinoma, įsitikink, kad tai jam nepavojinga. Žiūrėk pagal situaciją, jeigu mažyliui nepatinka parduotuvėje, jis stresuoja, tuomet kitą kartą jį geriau palik su aukle ar artimu žmogumi.

Tu ir tavo šeima

Kurį laiką su vyru buvote vieni. O dabar jau trise ar daugiau. Santuokoje yra daug įtemptų dalykų. Kad ir tai, kad jums reikia prisiimti naujas pareigas ir naują atsakomybę, vis mažiau laiko tenka skirti vienas kitam. Vietoj to, kad tai jus vienytų, tai jus skiria.

Taip dažnai būna, jei vienas iš partnerių šeimoje prisiima didžiąją dalį atsakomybės ir rūpesčių dėl mažylio, o kitas jaučiasi tarsi užmirštas. Šį palyginus įtemptą laiką atsivers nemažai dalykų abiems apie vienas kitą, svarbiausia kalbėtis apie tai, kaip jaučiatės. Stenkitės išvengti kritikos, įžeidimų.

Jeigu visgi jaučiate, kad įtampa nemažėja, kreipkitės abu į šeimos konsultantą.

O Tu žinojai, kad vaikai turi savo gestų kalbą?

Nors mažylis ir nekalba pilnais sakiniais ir tau suprantama kalba, jis gali, pvz., linkčioti ar purtyti galvą, rodyti pirštu ar apsikabinti. Taip pat yra daugelis dalykų, kuriuos jis gali parodyti savo elgesiu ar veido mimika. Tereikia į visa tai įsižiūrėti ir suprasti.